Wpis z mikrobloga

Lubicie słuchać muzyki w dobrej jakości? A jesteście stanie usłyszeć różnicę np. pomiędzy plikami mp3 192kbps i FLAC?

Kompresja mp3 ma to do siebie, że m.in. ścina górne częstotliwości pasm w zależności od użytej przepływności. Pamiętając o tym, oraz o fakcie, że ludzkie ucho z latami traci możliwość słyszenia wyższych częstotliwości przeprowadziłem mały eksperyment w którym zbadałem swój próg górnego słyszenia oraz moich nastoletnich synów.

Nie będę tutaj streszczał całego tekstu, bo o tym co się okazało możecie przeczytać klikając w poniższy link( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cenisz wysoką jakość dźwięku? A jesteś w stanie ją usłyszeć? ;)

Pamiętając o tym, że nie jestem specjalistą od dźwięku chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami na temat powyższego tekstu (także krytycznymi.... - byle nie za bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

#technologia, #technika, #audio, #sluchawki,
Pobierz Sajdyk_pl - Lubicie słuchać muzyki w dobrej jakości? A jesteście stanie usłyszeć różn...
źródło: comment_i1lCFpBYSaMnJhAjOydOKr8CdpBIWCgg.jpg
  • 15
@Sajdyk_pl dużo kwestii wyuczenia i doświadczenia z różnym sprzętem. Jak sprawdzałem częstotliwość u siebie to kończyła się na 17.500 w wieku 25 lat. Na dźwięk słuchawek nie składa się tylko podane pasmo przenoszenia, dla mnie bardziej miarodajny jest wykres częstotliwości. Na nich można zobaczyć spadki przy różnych częstotliwościach które mogą być od kilku do kilkunastu decybeli. Jak masz duże spadki to nie pokryje dobrze pasma w muzyce, część dźwięków będzie zagłuszać inne.
@Ojezu: Widzę, że kolega obeznany w temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chodzi Ci o wykres częstotliwości słuchawek? Wiem o czym piszesz. Ale nie chciałem tutaj aż tak szczegółowo tematu rozwijać bo pewnie przez miesiąc bym nie skończył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ojezu: czy to będzie jakieś szkodliwe dla uszu jeśli przy 30HR włączonych pójdę spać? Oczywiście nie za głośno. Jakoś strasznie to przyjemne jest. Myślę, że spałbym przy tym jak dziecko

edit: mówię o tym generatorze
@Sajdyk_pl tak, na hedphones.com są zwykle diagramy, nie pamiętam już na jakiej stronie były wykresy 3d. Kiedyś sobie porównywałem Denon ah-d600 i Sennheiser hd650 i miały niemal identyczny balans tonalny ale zupełnie inaczej budowały scenę i głębię.

@wisnia6666 myślę że nie ale niskie mi od dużej ilości niskich potrafiły się przytkać.