Wpis z mikrobloga

@Strikov: #!$%@? co ty #!$%@?. z własnego doświadczenia mieliśmy dziewczyne w gimnazjum która urodziła w 2 klasie gimnazjum......Prawda bardzo młodo, ale świetnie sobie dawała radę no i jej rodzina. Teraz ma nawet dobrą posadkę jest kierowniczką rosmanów w miescie (niewiem dokładnie). Urodziła w wieku 14 lat nie dość że jak dziecko odchowa do 18 to bd. mieć 32 lata... to co to jest a dzieci odchowoane a przed nią cała młodość
@Strikov nie mierz wszystkich swoją miarą. Są osoby, którym praca na magazynie za 1400 nie wystarczy więc robią wszystko aby to ludzie pracowali dla nich i dziecko w młodym wieku to żadna przeszkoda. Mam dopiero 26 lat i zaraz drugie dziecko. Obecne ma 7 lat, które ma już mieszkanie, aktualnie wynajmowane komuś by trochę zwróciło się.
Pozdro biedaku ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co do aborcji powinno to być tylko w wyjątkowych sytuacjach typu gwałt.


@RadiOBagdaD: ten pogląd zawsze mnie najbardziej szokuje. Rozumiem pogląd (chociaż się z nim nie zgadzam), że aborcja powinna być zakazana całkowicie, ewentualnie z wyjątkami typu zagrożenie życia matki lub ciężkie uszkodzenie płodu.

Ale pogląd, który Ty przedstawiasz robi z zakazu aborcji rodzaj jakiegoś mizoginistycznego ataku na kobietę. Skoro aborcja w przypadku gwałtu jest dopuszczalna, to znaczy, że wcale tu
szacunek za danie sie zaplodnic? Za nieprzemyślaną decyzje?


@Strikov: Szacunek za trudną życiowo decyzję o nieusunięciu ciąży. Ciąża to od cholery nieprzyjemny stan, niosący do tego sporo komplikacji zdrowotnych. Poród jest bardzo bolesnym i traumatycznym doświadczeniem. Zarówno wychowywanie dziecka, jak i oddanie do adopcji też mocno obciąża. Jeśli ktoś sie na to wszystko świadomie i dobrowolnie decyduje, należy się szacunek i wsparcie. (A jeśli się nie decyduje - należy się legalna
@Strikov: Nie powinna być legalna w takich przypadkach. Zawsze może urodzić i oddać takie dziecko do adopcji. Sama się na to pisała nie używając zabezpieczeń ze swoim partnerem. Aborcja według mnie powinna być legalna tylko gdy płód powstał w wyniku gwałtu lub gdy jest poważnie chore np zespół downa.