Wpis z mikrobloga

Klimatolodzy merytorycznie rozmontowują pseudonaukowy wywód Głównego Geologa Kraju.

Prof. Jędrysek w swojej argumentacji dotyczącej tego, że nie ma ocieplenia wyciął z danych... okres w którym obserwujemy ocieplenie. Co dziwniejsze prof. w swoich pracach naukowych nie kwestionuje ludzkiego wpływu na klimat a dopiero kiedy brak peer review umożliwia mu mówienie co mu ślina na język przyniesie - zaczyna opowiadać bzdury.

Miło przeczytać debunk z 36-punktową bibliografią.

#nauka #klimat #liganauki #gruparatowaniapoziomu #mikroreklama

Zdj: Prof. Mariusz-Orion Jędrysek w stroju geologa. Zauważmy - geologa, nie klimatologa.
Sierkovitz - Klimatolodzy merytorycznie rozmontowują pseudonaukowy wywód Głównego Geo...

źródło: comment_r7kqtebRnTIymyj689ABrp2CeNgWm71E.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@Cheater: CZy ktoś może wytłumaczyć mi o co chodzi w tym słowotoku? Rozumiem, że tworzysz jakieś projekcje swoich wyobrażeń co do tego jak wyglądają modele globalnego klimatu? Polecam poczytać na temat i potem się wypowiadać.

Co do ptaków - to daj linka - jak się mam odnieść bez źródła? Wiem, że ty potrafisz. Ja nie mam takich zdolności.
  • Odpowiedz
@Cheater: Wszystkie odpowiedzi na twoje pytania znajdziesz w raportach IPCC. Jeżeli interesuje się modelowanie średnich opadów - polecam rozdziały 21.3.3.1.2, 12.4.5, ja zaczniesz tam to niewątpliwie masz zajęcie na najbliższe kilka dni.
  • Odpowiedz
@Cheater:

wczoraj caly dzien to slyszalem, a jedyne konkrety jakie dostalem to ogolny bilans struktury atmosfery. to ma byc ten model? liczby podstawione do wzorow z lat 80'? statyczna atmosfera? ...i na tej podstawie pokazujecie liczby wzrostu opadow dla poszczegolnych regionow?


http://bfy.tw/DBRM

...i nie zartuje, ze dzialy r&d i inwestycji siemensa tez koniecznie chca poczytac ...nawet wam zaplaca za wylacznosc, zeby inni nie mogli poczytac.


myślę że działy r&d siemensa mają
  • Odpowiedz
@Cheater:

czytales chociaz konkluzje?


czytałem.

coś ci wytłumaczyć?

to jest ten superhipermodel? to moze ja juz podziekuje.


nie ma za co. wołaj jak będziesz jeszcze chciał się czegoś dowiedzieć.
  • Odpowiedz