Wpis z mikrobloga

Jelenia Góra, dnia 3 sierpnia 2017 roku.
PO IV WOS 0610.73.2017
Komunikat Prasowy Nr 26/2017
Dotyczący śledztwa w sprawie zabójstwa Magdaleny Ż. na terenie Egiptu
W dniu 2 sierpnia 2017 roku, Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
przedłużyła o kolejne trzy miesiące, tj. do dnia 31 października 2017 roku okres
trwania wszczętego dnia 5 maja 2017 roku śledztwa w sprawie zabójstwa
Magdaleny Ż. w dniu 30 kwietnia 2017 roku na terenie Arabskiej Republiki Egiptu,
tj. o czyn z art. 148 § 1 kk.
Prowadzone w sprawie czynności, w tym te które zostały dotychczas
wykonane, zmierzają do ustalenia wszelkich okoliczności mogących mieć znaczenie
dla wyjaśnienia przyczyn śmierci Magdaleny Ż., zarówno co do zdarzeń jakie miały
miejsce na terenie Egiptu, jak i co do okoliczności zaistniałych przed jej zgonem
w Polsce.
W toku postępowania przeprowadzono szereg czynności, począwszy
od przeprowadzonej na terenie Arabskiej Republiki Egiptu z udziałem polskiego
patomorfologa oraz prokuratora Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze sekcji zwłok
Magdaleny Ż. Sekcja zwłok pokrzywdzonej została następnie także przeprowadzona
na terenie Polski. W jej trakcie pobrano materiał biologiczny do badań
histopatologicznych, genetycznych i toksykologicznych, który przekazano biegłym
wraz z płynem użytym do balsamowania zwłok Magdaleny Ż.
W sprawie przesłuchano w charakterze świadków ponad sto osób, w tym
pasażerów podróżujących wraz z pokrzywdzoną samolotem do Egiptu, turystów
zamieszkujących z nią w tym samym hotelu, osoby, które widziały ją na lotnisku
przed planowanym, przyspieszonym odlotem, który miał się odbyć w dniu 29 kwietnia
2017 roku, przedstawicieli biura podróży oraz inne osoby deklarujące wiedzę
o przedmiotowym zdarzeniu. Przesłuchano także osoby z najbliższego otoczenia
Magdaleny Ż., w tym członków jej rodziny oraz partnera. Ze względu na aktywność
w sprawie dwóch agencji detektywistycznych przesłuchano w charakterze świadków
ich przedstawicieli.
Przeprowadzono także inne czynności i zgromadzono dowody, między innymi
w postaci dokumentacji, w tym medycznej, a także dokumentacji elektronicznej.

W sprawie skierowano również wniosek do organów ścigania Arabskiej
Republiki Egiptu o wykonanie czynności w ramach międzynarodowej pomocy
prawnej, który był następnie uzupełniany stosownie do dokonywanych ustaleń.
Po uzyskaniu i przetłumaczeniu na język polski materiałów przekazanych przez
egipskie organy ścigania, zwrócono się o ich uzupełnienie.
Powyższe materiały są bowiem niezbędne biegłym z zakresu medycyny
sądowej do wydania kompleksowej opinii sądowo-lekarskiej dotyczącej mechanizmu
i przyczyn zgonu Magdaleny Ż., uwzględniającej wszystkie przeprowadzone w toku
śledztwa badania.
Wskazana opinia jest zaś jednym z kluczowych dowodów w sprawie, mającym
istotne znaczenie dla dalszych kierunków śledztwa.
Jednocześnie, w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej
w ostatnim czasie informacjami o tym, że w niniejszej sprawie doszło do zatrzymania
osoby lub osób, informuję, że doniesienia te nie polegają na prawdzie,
a zatrzymanie nie miało miejsca.
Śledztwo prowadzone jest w fazie in rem, nikomu nie zostały przedstawione
zarzuty w związku z tą sprawą.
Kolejny komunikat prasowy w sprawie zostanie wydany po uzyskaniu
wskazanej wyżej opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej, co jest uzależnione od
pełnej realizacji skierowanych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze
wniosków o międzynarodową pomoc prawną przez instytucje Arabskiej Republiki
Egiptu.
Rzecznik Prasowy
prokurator Tomasz Czułowski

http://jgora.po.gov.pl/rzecznik/prasowy_26_2017.pdf
#magdazuk #magdalenazuk
  • 84
@1korner: ciekawe czy kasę burmistrza znaleźli czy na próżno uprowadzali jego mecenasa. 7 mln dobrze ukryte... z pewnością było więcej, za same haracze z narkotyków... przymykanie oczu...
Tylko czy sąd też będzie chciał swoją dolę czy wypuści wszystkich, albo wszystkich zamknie, razem z burmistrzem i jego biednym prawnikiem..? Swój swego?..
@dioxyna: skoro Cię nie interesuje tak naprawdę, kto od kogo jest zależny i dlaczego zaczynamy od klubu nocnego a przechodzimy przez kilka spółek, min Grey sp. zoo, Bestevent sp. zoo, MB Merbelson Holding Limited (kilkadziesiąt firm współwystępujących w krs, tzn pojawiają się ci sami ludzie jako udziałowcy albo w zarządach tych firm, a branże są od gastronomi, deweloperów aż po reklamę, doradztwo, finanse i usługi prawnicze) skończywszy na holdingu WPP......, to
  • 1
@stopmanipulacji1111
ponowie pytanie czy znalazłaś połączenie 3x Grey?

W międzyczasie polecam krótkie [info]( http://umarketing.pl/2011/10/blog/147-firm-ktre-rzadza-swiatem/ ) ;)
Jak nie szkoda Ci czasu zerknij nawet na kociarzy, tam nie dość że same stare znajomości to jeszcze rodzinnie się wymieniają posadami w tych wielkich "zarządach" ;)
Takie połączenia niewiele nam może powiedzieć jak nie wiesz czego szukać, jak nie widzisz przepływu kasy, jak nie wiesz kto jest kim, w ten sposób to faktycznie pół Polski
@33t: To "info" to właśnie to... globalizacja, ale nie z zasadami wolnego rynku tylko przejmowania kapitału przez wybranych zgodnie z pisanym prawem dla wybranych badź z jego pominięciem. Teraz powiesz, że to legalny lobbing... A co do Grey sp zoo, inne spółki są potrzebne dla przepływu kapitału i żeby trudniej było ustalić kto dla kogo i za co... Jedna o drugą "dba", wszystko załatwi się w jednym, gdy ma się kancelarię,
@stopmanipulacji1111: Nie wiem jak ty to połączyłaś ale Marbelson to wydmuszki. Jedna na nowogrodzkiej w warszawie w wirtualnym biurze. Co ciekawe na tym samym adresie jest...indygo nails. (Co za niespodzianka). Druga we wrocławiu rónież wirtualne biuro. Suma komandytowa 200 pln wniesiona przez spółke rónież z wirtualnego biura.Zarzadzają dwaj panowie z Cypru. (Nominee shareholders). Kapitał z Cypru to ma często korzenie....no chyba że to optymalizacja podatkowa. Legalna (bo na Cyprze zawsze pytją
@Evergreengo: Właśnie dlatego, że to robi się dla dużych pieniędzy, coś tu być musi. Firma jest, firmy nie ma... Działalności niektórych spółek określane procentowo najwyżej jako "inne formy działalności"... Pewna firma z Warszawy, również kosmetyczna i fundacja (zero info o jej działalności) z człowiekiem spośród "wrocławskich" znajomych od razu po nagłośnieniu sprawy MŻ przeniesione w stan likwidacji. Nie wierzę w takie przypadki.
  • 1
@stopmanipulacji1111 to nie złośliwe pytanie czy udało ci się znaleźć połączenie 3xgrey, mi się nie udało, Michael W. ma swoje tanzbudy, dwa Mirki z pomorza co najwyższej z firmą Amber można połączyć..;) takich Amber to na każdej ulicy jest kilka;) przynajmniej na Pomorzu...:)
Tak czy siak to uważam to, za lekka przesadę, aby tak kombinować...:) Jak w ten sposób szukać to raczej drugi klub, tam gdzie M. miała więcej znajomych...a i tak
  • 1
@Evergreengo @dioxyna @1korner
Skoro prokuratura zwraca się o uzupełnienie badań, (nie dosłuchań, nie jeszcze jakiegoś CCTV...) to pozwolę sobie założyć, ze jednak cos znaleźli... Oczywiście oprócz podawanych leków..coś niespecyficznego, bo inaczej juz chyba by kogoś ścigali, czy w Polsce czy Egipcie...
I tak wymyśliłam jeszcze zatrucie daturą (podawanie dopalaczy o podobnym działaniu przed gwałtem to raczej głupota...) a tak mamy legalny środek, ktory właściwie tlumaczy absolutnie wszystkie zachowania, wszystkie doniesienia, czasowo sie
@33t: pozwolę sobie odnieść się do tego co napisałaś dla @stopmanipulacji1111. Dziewczyna ma dobre chęci, ale szukanie przestępstw w krs-ie to ślepa uliczka, już #!$%@?ąc od tego, że w ogóle po nazwach typu Grej - to totalna pomyłka. 5 tysi jest wymaganym minimum, by założyć zoo. Z PiTów o przychodach też niewiele wyczytasz, nie mówiąc, gdy kapitał spółki opiewa na lepszy rower. Tak naprawdę fakturę na gwałt można rozpisać jako
@1korner @33t : szukanie w krs to nie ślepa uliczka, tylko pewien kierunek. W nazwie Grey nie chodzi o samą nazwę tylko charakter klubu, podobne kampanie w nim prowadzone, logo i liczne nazwy z członem "Grey" występujące w w holdingu WPP, który na marginesie świetnie jest przygotowany, od sondażowni po słynną kancelarię prawniczą. Ale wciąż pracuję... Na jednym adresie kilka firm, firmek... niby jedna kosmetyczna, a w krs - developer i budownictwo,
  • 1
@stopmanipulacji1111 @1korner

Nieugięta jesteś;) Jak chcesz wpp, który chyba kilkanaście lat temu przejęło Grey advertising połączyć z Magdą...? Sondażownia i prawnicy to obowiązkowe działy tego typu firm...
Ja także wierzę w dobre intencje ale nie znajdziesz w KRS czy dosypują komuś coś do drinków...itp.Kluby nocne mają swoją konkurencję, ogólnie nie są lubiane, papierologicznie raczej będą czyste...kontrolę pewnie ich nie omijają dzięki uprzejmym donosom.. mam wrażenie, że łączysz czasem różne duze firmy pojedynczymy
  • 0
@dioxyna

Ja brałam pod uwagę zatrucie, przyjęcie czegoś przez Magdę od początku, ale zostałam zrównana z ziemią, ze takie oszczerstwa wypisuje.


A tak....ja też podobno głucha i ślepa jestem..;)
Ale chodzi mi konkretnie o tą roślinkę, nie potrzeba tu żadnych nielegalnych interesów..idę do ogrodu lub pierwszego lepszego ogrodniczego i mam truciznę... Truciznę, której działanie idealnie pasuje (z tego co wiemy z różnych wypowiedzi) do zachowań dziewczyny. W porównaniu z innymi dziwnymi środkami
@33t: Już jarzę, że to zwykły bieluń. Na hajpku mało piszą o skutkach zażywania, ale to co poczytałam, to może się zgadzać, choć pewnie takich podobnie działających substancji jest więcej.