Wpis z mikrobloga

Jelenia Góra, dnia 3 sierpnia 2017 roku.
PO IV WOS 0610.73.2017
Komunikat Prasowy Nr 26/2017
Dotyczący śledztwa w sprawie zabójstwa Magdaleny Ż. na terenie Egiptu
W dniu 2 sierpnia 2017 roku, Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
przedłużyła o kolejne trzy miesiące, tj. do dnia 31 października 2017 roku okres
trwania wszczętego dnia 5 maja 2017 roku śledztwa w sprawie zabójstwa
Magdaleny Ż. w dniu 30 kwietnia 2017 roku na terenie Arabskiej Republiki Egiptu,
tj. o czyn z art. 148 § 1 kk.
Prowadzone w sprawie czynności, w tym te które zostały dotychczas
wykonane, zmierzają do ustalenia wszelkich okoliczności mogących mieć znaczenie
dla wyjaśnienia przyczyn śmierci Magdaleny Ż., zarówno co do zdarzeń jakie miały
miejsce na terenie Egiptu, jak i co do okoliczności zaistniałych przed jej zgonem
w Polsce.
W toku postępowania przeprowadzono szereg czynności, począwszy
od przeprowadzonej na terenie Arabskiej Republiki Egiptu z udziałem polskiego
patomorfologa oraz prokuratora Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze sekcji zwłok
Magdaleny Ż. Sekcja zwłok pokrzywdzonej została następnie także przeprowadzona
na terenie Polski. W jej trakcie pobrano materiał biologiczny do badań
histopatologicznych, genetycznych i toksykologicznych, który przekazano biegłym
wraz z płynem użytym do balsamowania zwłok Magdaleny Ż.
W sprawie przesłuchano w charakterze świadków ponad sto osób, w tym
pasażerów podróżujących wraz z pokrzywdzoną samolotem do Egiptu, turystów
zamieszkujących z nią w tym samym hotelu, osoby, które widziały ją na lotnisku
przed planowanym, przyspieszonym odlotem, który miał się odbyć w dniu 29 kwietnia
2017 roku, przedstawicieli biura podróży oraz inne osoby deklarujące wiedzę
o przedmiotowym zdarzeniu. Przesłuchano także osoby z najbliższego otoczenia
Magdaleny Ż., w tym członków jej rodziny oraz partnera. Ze względu na aktywność
w sprawie dwóch agencji detektywistycznych przesłuchano w charakterze świadków
ich przedstawicieli.
Przeprowadzono także inne czynności i zgromadzono dowody, między innymi
w postaci dokumentacji, w tym medycznej, a także dokumentacji elektronicznej.

W sprawie skierowano również wniosek do organów ścigania Arabskiej
Republiki Egiptu o wykonanie czynności w ramach międzynarodowej pomocy
prawnej, który był następnie uzupełniany stosownie do dokonywanych ustaleń.
Po uzyskaniu i przetłumaczeniu na język polski materiałów przekazanych przez
egipskie organy ścigania, zwrócono się o ich uzupełnienie.
Powyższe materiały są bowiem niezbędne biegłym z zakresu medycyny
sądowej do wydania kompleksowej opinii sądowo-lekarskiej dotyczącej mechanizmu
i przyczyn zgonu Magdaleny Ż., uwzględniającej wszystkie przeprowadzone w toku
śledztwa badania.
Wskazana opinia jest zaś jednym z kluczowych dowodów w sprawie, mającym
istotne znaczenie dla dalszych kierunków śledztwa.
Jednocześnie, w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej
w ostatnim czasie informacjami o tym, że w niniejszej sprawie doszło do zatrzymania
osoby lub osób, informuję, że doniesienia te nie polegają na prawdzie,
a zatrzymanie nie miało miejsca.
Śledztwo prowadzone jest w fazie in rem, nikomu nie zostały przedstawione
zarzuty w związku z tą sprawą.
Kolejny komunikat prasowy w sprawie zostanie wydany po uzyskaniu
wskazanej wyżej opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej, co jest uzależnione od
pełnej realizacji skierowanych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze
wniosków o międzynarodową pomoc prawną przez instytucje Arabskiej Republiki
Egiptu.
Rzecznik Prasowy
prokurator Tomasz Czułowski

http://jgora.po.gov.pl/rzecznik/prasowy_26_2017.pdf
#magdazuk #magdalenazuk
  • 84
  • Odpowiedz
@33t: aha,czyli w koncu udalo im się po 2 miesiacach przetlumaczyc te dokumenty z arabskiego,ktos stwierdzil że sa niekompletne-zwrocili się z prosba do strony egipskiej o uzupelnienie-i teraz kolejne miesiace beda czekac na te uzupelnienie-a jak przyjdzie to kolejne 2 miesiace beda to tlumaczyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@dioxyna
Pisali

..."nie potwierdzamy" nie oznacza "zaprzeczamy"...

to teraz pora na "nie polegają na prawdzie" nie oznacza "są kłamstwem" ;)) Czy coś podobnego;)

Czy było oficjalne info, że prokuratura wznowiła śledztwo w sprawie K.K.? Tego nie śledziłam dokładnie.....
  • Odpowiedz
@33t: Nigdzie nie znalazłam potwierdzenia, ze prokuratura wznowiła i musze przyznać, ze mnie to nurtuje od czasu jak kocie biuro zaczęło pisać o tej sprawie.
  • Odpowiedz
@33t: Widac ze Egipcjanie ewidentnie przeciagaja i nie wysylaja pelnych dokumentow. Czyzby czekali do konca sezonu urlopowego?? Widzimy jaka to "bezprecedensowa" wspolpraca z dzikim islamskim krajem.. Strona PL nie odsloni kart i nie ujawni informacji z PL sekcji dopoki nie dostana pelnej informacji o sekcji w Egipcie. Tak na marginesie to musi byc grubo skoro rodzina M.Z. takze nie uzyskala zadnych informacji z sekcji do tej pory...
  • Odpowiedz
@dioxyna @33t: Problem w tym, że Lamparty nie twierdziły że zatrzymanie nastąpiło w sprawie Magdaleny Ż., tylko że w sprawie Karoliny K. Więc o ile twierdzenie pana rzecznika że "w NINIEJSZEJ sprawie nie dokonano żadnych zatrzymań" jest prawdziwe, to nie zaprzecza ono, że nie dokonano tego zatrzymania w tej drugiej sprawie. Trochę nieładnie pisać że coś "nie polega na prawdzie" gdy samemu nie do końca trzyma się faktów...
  • Odpowiedz
@gigaset: Lampartom bylo na rękę łączyć sprawy, nie ukrywali tego, powtarzali często, ze sprawy są powiązane. Teraz juz troche mniej, wiec musza jakoś od tego odejść, co już po trochu zrobili. Po co wspominali o Złotym przy okazji aresztowania?
  • Odpowiedz
@dioxyna: Ale ja nie bronię Lampartów. Ja tylko oczekuję, że jak już Prokuratura w końcu po miesiącach milczenia wydaje oficjalne oświadczenie to niech przynajmniej oni trzymają się faktów i wypowiadają się ściśle i precyzyjnie, a nie wcale nie mniej pokrętnie niż Lamparty. Łatwym do sprawdzenia faktem jest, że Lamparty twierdziły, że zatrzymanie miało miejsce w sprawie Karoliny K. a nie Magdaleny Ż., więc jak do tego ma się oświadczenie Prokuratury, że
  • Odpowiedz
@gigaset: nie udawaj głupa, bo nim nie jesteś. Wiesz dobrze, że sprawa Karoliny K. została zamknięta, więc aresztowanie kogoś w tej sprawie skutkowałoby oświadczeniem Prokuratury, że została wznowiona. A jakby Prokuratura zapomniała o tym wspomnieć, to panowie Lampart wydaliby ze trzy oświadczenia na ten temat.
  • Odpowiedz
@gigaset: Tylko, czy sprawa K.K w ogóle została reanimowana, jak @1korner napisał, @33t tez sie nad tym zastanawia. Lamparty robią syf i stąd tłumaczenie prokuratury, żeby nikt nie mial wątpliwości. To, ze Lamparty całkiem przypadkowo przy pisaniu i zatrzymaniu Złotego wspomnieli, ze trwa praca nad powiazaniem jego osoby ze sprawa Magdy.
  • Odpowiedz
@33t: Jednym słowem nihil novi, wszystko zwalili na prokuraturę w Egipcie. Grają na przeczekanie. Natomiast bardziej ciekawi mnie czemu prokuratura w Egipcie nie przedstawia swoich ustaleń. Skoro jest im na rękę samobójstwo Magdy, powinni tak oświadczyć i zamknąć sprawę. A teraz wygląda to na to, że nasi czekają na ustalenia tamtych, a tamci naszych : )
  • Odpowiedz
@gigaset: Nie myśl sobie, że będziesz wmawiał ludziom jakieś głębsze treści w swoich wpisach i tłumaczył, że oni tego nie kumają. Płaszczyłeś się przed Lampartami jak jakiś ich pracownik. Ośmieszyłeś się, a teraz zwyczajowo uciekasz jak szczur z tonącego okrętu za pomocą inwektyw.
  • Odpowiedz
@dioxyna: Postaraj się zrozumieć co napisałem. Pisałem jedynie o tym, że twierdząc że "nieprawdą jest informacja że w NINIEJSZEJ sprawie nastąpiło zatrzymanie" sami de facto rozmijają się z prawdą skoro Lamparty NIE twierdziły że zatrzymanie nastąpiło w TEJ sprawie. Jak można negować informację, której nie było?

Nie wiem (i nikt nie wie bo nikt się nigdy do tego oficjalnie nie odniósł), czy sprawa K.K. została wznowiona czy nie i czy w
  • Odpowiedz
@1korner: Wypad na drzewo trollu-prowokatorze. Prędzej się sfajdasz z wysiłku niż nawiążesz ze mną jakąkolwiek dyskusję, więc oszczędź sobie i otoczeniu tego smrodu. Zeszłoroczny śnieg mnie bardzie inspiruje niż twoje nieudolne zaczepki. Paszoł won.
  • Odpowiedz
@gigaset: Jak zwykle mało kumasz. Prymitywów obchodzę szerokim łukiem, ale nie myśl sobie, że będziesz grasował ze swymi wypocinami bez reperkusji. Sprawa Karoliny Kaczorowskiej została zamknięta i nie została wznowiona, nie wiesz o tym szczurzy pomazańcu?
  • Odpowiedz