Wpis z mikrobloga

Chociaż nie jestem skłonny wierzyć, że ból psychiczny jest gorszy od fizycznego, to jego wielowarstwowość napawa mnie prawdziwym przerażeniem. Ten ból, mimo leczenia farmakologicznego, próbowania udowodnić sobie samemu nielogiczności wielu własnych schematów myślowych, pozostaje moim nieustannym towarzyszem, który podąża za mną gdziekolwiek się nie udam, gdziekolwiek nie spojrzę i o czymkolwiek pomyślę. Nie pamiętam już jak to jest odczuwać szczęście, nawet to chwilowe, bo wszystkie moje wspomnienia są zatrute. W miejscach naznaczonych przeszłością, niczym na filmach, dopadają mnie retrospekcje i rozdrapują powierzchownie zabliźnione rany. W nocy dręczą mnie sny - nigdy koszmary, ale takie szare, nieprzyjemne, po których z samego rana czuję się jakby pół świata ze mnie szydziło. Pobyt poza domem ograniczyłem do minimum, bo wśród ludzi czuję się jak niepasujący, gorszy, nienadający się do niczego element. Boję się, że ktoś ze znajomych mnie zobaczy, ktoś, kto mnie zranił, kto sprawił, że stałem się tym, kim jestem. Z tego samego powodu boję się nawet podejść do okna. Chciałbym się gdzieś ukryć, zaszyć na kościelnej wieży, gdzie żadne ludzkie oko mnie więcej nie dojrzy. Gdzie odejdę w wieczne zapomnienie.
Kiedyś miałem marzenia, piękne ideały, tak bardzo chciałem być inny w dobrym tego słowa znaczeniu, szlachetny, rozważny, a jednocześnie normalny. I tak przeraźliwie bałem się odrzucenia... Wszystkie moje lęki i koszmary realizują się jeden po drugim, nigdy nie sądziłem, że psychiczny ból potrafi rozrywać od środka, że z tego bólu i bezsilności chce się krzyczeć, wręcz wyć jak skatowany pies.
Czy istnieje dla mnie wybawienie z tego przedsionka piekła? Czy kiedykolwiek poczuję, co to jest radość, miłość, akceptacja, nadzieja? Czy może jestem przeklęty od urodzenia? Mama opowiedziała kiedyś, że leżąc w nocy na porodówce widziała zakapturzoną postać stojącą w sali. Skojarzyła ją z wizerunkiem Marii na katolickich obrazach. Chyba jednak nie był to nikt święty, wręcz przeciwnie.
#depresja #gorzkiezale #samotnosc
Pobierz ivbefre - Chociaż nie jestem skłonny wierzyć, że ból psychiczny jest gorszy od fizycz...
źródło: comment_ZLRuyzUP0JM850DzoiOKNFO9NLmpLFMD.jpg
  • 1