Wpis z mikrobloga

@kamil-baczynski-9235: hej, ile masz lat? czy w procesie rekrutacji brali pod uwage Twoje oceny z pl liceum? Pytam bo myslalem niedawno nad nowymi studiami, a mature pisalem 10 lat temu, na nieszczescie z przedniotow ktore nijak maja sie do tego co chcialbym teraz studiowac. Mozesz mi przyblizyc jak wyglada proces rekrutacji?
@sztas: Oceny z liceum nie maja znaczenia, licza sie matury, nie przejmuj sie swoim wiekiem, ja moj "egzamin dojrzalosci" pisalem 7 lat temu, ale jako ze potrzebne mi byly inne przedmioty to w maju tego roku urzadzilem sobie maly powrot do przeszlosci, i jeszcze raz odwiedzilem swoja stara szkole ;)
@sztas: Rekrutacja odbywa sie za posrednictwem ucas.com nalezy uzupelnic tam profil lacznie z danymi personalnymi oraz ukonczonymi szkolami a takze napisac personal statement.Nastepnie wybiera sie kilka uczelni i czeka sie na otrzymanie od nich oferty(np wymagane wyniki matur).Nalezy pamietac ze caly proces rekrutacji zaczyna sie duzo wczesniej niz w Polsce.
@totylkonachwile: clearing jest przede wszystkim dla tych osob ktore nie otrzymaly zadnej oferty,a skladaly wczesniej aplikacje, jednak byc moze jesli zalozysz i uzupelnisz swoje konto w ucas to byc moze istnieje taka mozliwosc by jeszcze dostac sie na studia, polecam zadzwonic na infolinie ucas, oraz bezposrednio kontaktowac sie z wybrana uczelnia, zawsze to lepsze niz gdybanie, jesli chodzi i podanie o pozyczke to deadline tez juz minal, ale wciaz mozna o