Wpis z mikrobloga

@bourgeois: @kilo-bravo: @houk:
Moze nie sprecyzowalem dokladnie o co mi chodzi. Dom jest na etapie budowy stanu surowego otwartego. Niedlugo beda robione instalacje.
Wiec moje pytanie: jaka instalacje polozyc zeby to mozna bylo pozniej rozwinac w kierunku automatyki? Co bedzie najbardziej uniwersalne?
@sajganpl trudno powiedzieć, zależy co chciałbyś mieć. Takie rzeczy typu połączenie z alarmem bramami światłem i roletami to zdecydowana większość oferuje. Z Wave ma to do siebie ze jest stosunkowo tani, bezprzewodowy, ale od czasu do czasu trzeba coś pomajstrowac, więc jak ktoś się nie zna może się zawieść... Domoticz wyjdzie najtaniej, i cuda na nim mozna robić ale trzeba trochę temat ogarnąć. Stabilne rzeczy to przewodowe typu Loxone itp.
@sajganpl: w wypadku ioBrokera nie ma z góry narzuconych urządzeń i rozwiązań. Ten system spina w jedno różne systemy. Jeżeli chcesz to możesz użyć np. z-wave, urządzenia sonoff oraz np. modbus TCP w jednym systemie. Możliwości są ogromne, jednak ioBroker jest mało popularny i trzeba poświęcić trochę czasu na jego rozgryzienie.