Wpis z mikrobloga

Cześć,

jestem w trakcie tworzenia systemu usprawniającego pracę działania warsztatu samochodowego. Stąd też szukam jakiegoś właściciela warsztatu, który zechce testować MVP naszego serwisu. Całość umieszczona jest w chmurze, właściciel może dodawać pojazdy klientów, rejestrować wszelakie usługi, naprawy wykonywane na nich. Dzięki temu ma stały podgląd na pojazdy, z którymi ma styczność. Klient również może przypisać swój pojazd na podstawie unikalnego kodu, tam ma podgląd na dane i informacje dotyczące napraw. W każdym momencie może wydrukować PDF z historią napraw, właściciel warsztatu generować faktury i protokoły przyjęcia pojazdu do naprawy. Powiadomienia mailowe, sms o gotowych naprawach.

Jest tu jakiś zainteresowany właściciel warsztatu?

Film podglądowy dodawania pojazdów: https://www.youtube.com/watch?v=-UQxutGH6xA

#mechanika #motoryzacja #mechanikasamochodowa #motocykle
  • 22
@fotograf_warszawiak: Osobiście mnie to denerwuje w warsztatach, że nawet nie dadzą Ci protokołu przyjęcia pojazdu. Będzie przejeżdzał gdzieś na placu na podnośnik, uwali lusterko, zarysuje i nic nie udowodnisz. A tutaj pełen profesjonalizm, masz pewność gdzie zostawiasz auto.
@na_rowerze_samochodem_360: Nie ujmując nikomu ten program według nas jest mocno zacofany. Nasz serwis łączy klienta z warsztatem poprzez przykładowo przydzielanie zniżek 10% przy wymianie oleju i tak dalej. Użytkownik również zakłada konto w warsztacie, może przypisać sobie pojazd do siebie. Dzięki temu w przypadku zmiany numeru telefonu wystarczy, że sam ustawi sobie to w profilu. Użytkownik za każdą naprawę otrzymuje punkty, które wymienia na zniżki.

W wersji MVP (minimalna wersja działającej
@fotograf_warszawiak: Każda naprawa posiada miejsce na kosztorys, gdzie wpisujemy każdą czynność, część. Olej - 120 złotych, wymiana oleju 50 złotych i tak dalej. Wszystko to jest pięknie wyświetlane. A dzięki temu potem przykładowo chcemy sprzedać auto, generujemy PDF napraw (z ładnym designem) i pokazujemy potencjalnemu nabywcy, całość może być podpisywana ze zgodnością przez warsztat.
@Crea: To są raczej koszta przeznaczone dla właściciela, które finalnie powinny się zwrócić. Każdy preferuje warsztat z usługami profesjonalnymi, a nie na "mordę". Oddajesz swoje auto do naprawy, a tak na prawdę nie wiesz co w nim jest robione i gdzie.

Właściciel ma z tego profity poprzez zatrzymanie klienta w swoim warsztacie na stałe. A koszta licencji nie będą znowu takie ogromne, jak na przechowywanie po naszej stronie w chmurze.
@Crea: U mnie w okolicy wszystkie warsztaty działają tak, że nawet strach tam zostawić rower.

Weź na swoim przykładzie, gdzie preferowałbyś zostawić pojazd do naprawy.
@ArturSo: mam napisane, ze film jest niedostępny. Możesz jakoś temu zaradzić? Chciałbym zobaczyć jak to wyglada i ewentualnie zaproponować swojemu kumplowi, ma warsztat.
@m4rk: Nie znam się na polityce YouTube, ale zauważyłem to zjawisko na urządzeniach mobilnych. Spróbuj na komputerze stacjonarnym, powinno wszystko działać. Jeszcze popróbuję coś poustawiać, aby zadziałało na telefonie.
@m4rk: Już wszystko wiem, niestety Czerwona Tuba zablokowała wyświetlanie filmu na urządzeniach mobilnych, bo użyta została tam muzyka na prawach autorskich, cóż. Musisz obejrzeć na komputerze i w razie czego daj znać! :)