Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny ostrzegam przed Electrum Cash lub Electron Cash! To jest podróba Electrum i wykradzione zostaną twoje wszystkie środki zanim się zorientujesz :)

W żadnym wypadku, nie zaleca się korzystać z ElectrumCash lub Electron Cash (lub czegokolwiek co niby jest wypuszczone spod szyldu "Electrum"). Potwierdzają to sami twórcy oficjalnego portfela "Electrum". Uważajcie więc, byście się mocno nie nacięli..

https://twitter.com/ElectrumWallet/status/891954053110001665

#bitcoin #btc #kryptowaluty
  • 17
@fervi: Ogólnie wyobraź sobie ile osób potraci środki po tym rozłamie w taki lub podobny sposób (a sposobów na ograbienie adresów jest kilka). Myślę, że BCH zostanie okrzyknięty tworem który miał na celu tylko pookradać prawdziwych użytkowników BTC.
wykradzione zostaną


@MelomanBTC: Weź się #!$%@? w łeb z tym FUD-em. W kodzie Electron Cash nie ma żadnego złośliwego kodu, a twórca tegoż, pomimo otwarcie wrogiego nastawienia twórców Electrum, stara się rozmawiać z nimi i jest otwarty na krytykę.
@o_40855: To nie jest FUD. Wiele źródeł o tym mówi, a nawet oficjalni twórcy Electrum, więc może to Ty się #!$%@? w łeb? :) Co mnie obchodzi, co mówi twórca tego scamu, skoro dla mnie i dla wielu osób, nie warto napewno komuś ufać kto podszywa się pod legitny portfel.

Ale okej, zobaczymy w najbliższym miesiącu/miesiącach ile użytkowników będzie się skarżyło na zniknięcie prawdziwych BTC. Tymczasem zamilcz, bo nie masz żadnego
@o_40855: No to pozostań, ze swoimi źródłami, ale dla mnie jesteś randomem z internetu któremu nie mam podstaw ufać. A skoro developerzy i znacznie bardziej zaawansowani ludzie niż Ty mówią, że jest niebezpieczny, to prawdopodobnie tak jest. Zresztą nigdy nie zaufam komuś, kto kradnie kogoś wizerunek kształtowany od lat.

Pozdrowionka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale dla mnie jesteś randomem z internetu któremu nie mam podstaw ufać


@MelomanBTC: to nie jest zwykły random na pewno. To jeden z tych od dużych bloków a pojawił się tu dokładnie kiedy zaczęła się wojna. Jemu na pewno nie radzę ufać. Bez wątpienia ma wiedzę techniczną ale należy do wrogów Core.
@m00n: Oczywiście XD
Wszyscy powtarzają, że ElectronCash i ElectrumCash jest bardzo niebezpieczny dla posiadanych BTC, a jakiś random z wykopu, będzie zapewniał, że jest bezpieczny. Beka z Ciebie @o_40855 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Usuń konto, że tak powiem.
@tomasz-tofil: Nie ma żadnych dowodów, nikogo nie okradli, wszelkie posty typu "moje btc zniknęły" okazywały się być tylko skutkiem podłączenia do serwera nie tej sieci, co trzeba, deweloper Electron zawsze szybko pomagał to naprawić i wszystko się pojawiało z powrotem. Też używam Electrum i Electron, wszystko jest w porządku.