Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi wzmacniaczami zasięgu Wi-Fi? Mam w domu internet LTE od Cyfrowego Polsatu. Ogólnie wszystko śmiga świetnie, ale jest jeden minus... mianowicie bardzo słaby zasięg routera, który CP oferuje. Router mam na piętrze i tam zasięg jest ok, ale już na parterze telefony ledwo łączą się z routerem, a jak już się połączą to łapie max jedną kreską i wszystko bardzo mozolnie chodzi.
I tu mam pytanie - jeżeli kupię jakiś wzmacniasz Wi-Fi (widziałem takie, że się wpina w gniazdko) to działa to w ten sposób, że wzmacniacz łączy się z siecią Wi-Fi (nawet jeżeli złapie tylko jedną kreską zasięgu) i załóżmy potem telefon trzeba już łączyć z tym wzmacniaczem czy dalej z routerem? Jakbym wpiął taki wzmacniacz na parterze do gniazdka to jest opcja, że nawet na zewnątrz miałby zasięg i możliwość podłączenia się do internetu?

#cyfrowypolsat #informatyka #pytanie #pytaniedoeksperta #internet #internetlte #elektronika
  • 12
  • Odpowiedz
@dawid110d:Musisz ustawić wzmacniacz w optymalnym miejscu, aby nie gubił połączenia z routerem i tym samym nie był słabym ogniwem sieci.Ja osobiście jestem fanem kabla i wybrałbym wzmacniacz wifi gdzie server/klient łączą sie ze sobą poprzez istniejącą instalacje elektryczną tzw. power line wifi repeater.No chyba, że router CP nie ma portu RJ-45.
  • Odpowiedz
@BaronOpryskus: Ma nawet 4 porty RJ-45. Ale nie wiem czy dobrze rozumiem... W sensie, że miałbym poprowadzić kabel z pierwszego piętra na parter aby tam podłączyć wzmacniacz? Coś takiego odpada.
Co do optymalnego podłączenia wzmacniacza bezprzewodowego to optymalny zasięg mam tylko na piętrze czyli tam musiałbym też podłączyć ten wzmacniacz, a co za tym idzie to w ogóle będzie miało sens? Czy ten wzmacniacz ma aż tak lepszy zasięg, że wtedy
  • Odpowiedz
@BaronOpryskus: W takim wypadku musiałbym chyba kupić te dwa wzmacniacze, tak? Jeden musi być w miarę blisko routera aby móc te oba urządzenia połączyć kablem, a drugi wzmacniacz musiałbym podpiąć na parterze?
  • Odpowiedz
@dawid110d: Z doświadczenia powiem Ci, że najlepszy efekt osiągniesz ciągnąc kabel od routera do urządzenia piętro niżej a nawet dodatkowy kabel na kolejne piętro. Na końcu przewodu oczywiście najlepiej postawić jakiś mocny AP ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ZdupyDoMordyZaurusRex: no ja tak mam u siebie. Jak mi koleś od kablówki neta zakładał, to poprosiłem go o wywiercenie extra 2 dziur w scianach.Na górze mam router, od niego kabel Cat.6 STP po zewnętrznej scianie na parter wprost do giga-switcha. Domowy serwer, router i switch z obsługą jumbo frames i jakoś się żyje na tym padole.
  • Odpowiedz