Wpis z mikrobloga

Pierwsza setka za mną, nie ma już wymówek ( ͡º ͜ʖ͡º) Niestety dosyć szybko zacząłem odczuwać lekki ból w dolnej części pleców. Nie wiem na ile to kwestia pozycji/długości ramy, a na ile po prostu przyzwyczajenia - bo na poprzednim rowerze siedziało się jak na krześle. Dam sobie jeszcze kilkaset kilometrów i jeżeli się nie poprawi, to zacznę kombinować z pozycją.


#rower #nieszosa
Pobierz
źródło: comment_jTjj1vPgk9ASOdoLcnrKl937KHFZawQq.jpg
  • 17
@tosyu: no powiem ci, że nieźle mi nadgarstki ugniotło/odparzyło przy górnym chwycie. Owijka to jdno, ale jeżeli chcesz trzymać ręce na hamulcach to kiepsko z komfortem. Poza tym chyba jednak będę musiał pomyśleć o skróceniu mostka.
jeżeli chcesz trzymać ręce na hamulcach to kiepsko z komfortem


@geuze: Poważnie? Hmm, myślę że albo kwestia owijki albo długości roweru (może mostka) przez co opierasz się na nadgarstkach za mocno.

Jedyny dyskomfort jaki mam to wielki ulock którego muszę wozić na plecach bo nie mam nigdzie miejsca na niego :)
@tosyu: ja ulocka powiesiłem na ramie. Wahałem się między dwoma rozmiarami (53 i 54). W pierwszym ledwo się mieściłem, a w drugim według producenta jestem w połowie zakresu. Długość od siodełka do główki to 575mm. Spróbuję może pociągnąć minimalnie do siebie klamkomanetki, a jak dalej będzie kiepsko to pomyślę o skróceniu mostka.
@tosyu: ja jeszcze drugiego koszyka nie mam xD Ale wydaje mi się, że nie będzie zawadzać. Z resztą ja mam niezłą krowę, bo Evolution 4 LS ( ͡º ͜ʖ͡º)
wyskoczyć po wodę do sklepu


@geuze: no właśnie XD jeszcze u siebie przy lokalnym sklepiku to czasem roweru nie zapinam, bo wciągam go po schodach po samo wejście i nikt by nie zdążył go ukraść i zbiec po schodach szybciej niż 90 kilowy dzik wyskakujący z ryjem ze sklepu wprost na łeb delikwentowi, ale dalej gdzieś to do tej pory jeszcze nie robiłem zakupów bo nie chce mi się tachać tego
@tosyu: no ja mam to samo. I tym sposobem dzisiaj wsadziłem w sakwy 3 litry domowego izotonika, zamiast jak człowiek kupić sobie jakiegoś isostara i rozrabiać do bidonu ( ͡º ͜ʖ͡º)
zamiast jak człowiek kupić sobie jakiegoś isostara


@geuze: ja tam jak już wolę domowy, bardziej mi smakuje, ale poza tym to odzwyczaiłem się od izotoników, w zasadzie piję tylko wodę z sokiem z cytryny
@tosyu: no ja też wolę domowy, tylko na dłuższą wyprawę to ciężko targać :D U mnie na te trzy litry poszły dwie cytryny, limonka, pomarańcza, 4 łyżki miodu i płaska łyżka soli. Z ilością trafiłem idealnie, bo ważyłem po powrocie praktycznie tyle samo co przed wyjściem, 0,5kg ubyło.
@geuze: możesz sobie zrobić specyfik do rozrabiania przecież, po prostu pomiń wodę, bądź daj jej mniej, a pozostałe składniki dokładnie wymieszaj, w trasie trzymaj się proporcji i też będzie ;-)
@tosyu: jak kupię jakiegoś mniejszego ulocka to tak będę robił :D Evolution LITE Mini-6 waży kilogram mniej niż ten który mam, a i do sakwy wejdzie w miarę wygodnie, zamiast go na ramie wieszać (nie będzie mi trzeszczał jak głupi).
dosyć szybko zacząłem odczuwać lekki ból w dolnej części pleców


@geuze: nie wiem jak na 'nieszosie', ale u mnie związane to było z pochyleniem siodełka - w sumie na fotce wydaje się jakby za bardzo w tył było ;)