Wpis z mikrobloga

Zacytujmy artykuł 13 przepisów gry w piłkę nożną
Piłka:
 musi leżeć nieruchomo, a po wykonaniu rzutu zawodnikowi, który go wykonał,
nie wolno jej powtórnie dotknąć, chyba że dotknęła ona innego zawodnika
 została wprowadzona do gry, gdy została kopnięta i wyraźnie poruszyła się
(poza rzutami wolnymi w obrębie pola karnego drużyny broniącej – piłka
jest wprowadzona do gry, gdy została kopnięta bezpośrednio poza pole karne).
Zanim piłka zostanie wprowadzona do gry,
@takimireczek: to oznacza na przykład również że jeśli akurat 9,15 wypada na linii pola karnego to sędzia może odsunąć mur dalej tak, by przy oddaniu strzału zawodnik który by w murze przypadkowo zagrał piłkę ręką , było pewne że rękę ma miejsce w polu karnym (wtedy przed strzałem sedzia poucza zawodników by uważali na takie zagrania)
Nie, sędzia nie ma prawa odsunąć muru na większą odległość niż 9,15m. Co nie znaczy, że sędziowie nie naginają tego przepisu w takiej sytuacji jak opisujesz. Ale pisanie, że sędzia może odsuwać zawodników dalej i jest to w zgodzie z przepisami jest nieprawdą.
@zajconek nie ma takiego przepisu, bo Przepisy przez cały swój tekst stanowią o odległości 9,15m do której sędzia ma prawo i obowiązek odsuwać zawodników. Pokaż przepis który na to pozwala. Nie ma nigdzie, że sędzia może zwiększyć odległość do powyżej 9,15 bo costam costam
Opierajmy sie na przepisach, a nie domysłach. Zacytowałem Ci ich fragment.
Załóżmy że mamy rzut wolny, sędzia odsuwa mur na 10,2 m. Czy w myśl tego co cytowałem wyżej sędzia złamał przepis?
@zajconek: Oczywiście że złamał. Ty w ogóle nie rozumiesz tego zapisu, chociaż intencje masz dobre. Tobie chodzi o ten przepis:

Zanim piłka zostanie wprowadzona do gry, wszyscy przeciwnicy muszą pozostawać:

 co najmniej 9,15 m (10 jardów)od piłki, chyba że znajdują się na linii

bramkowej i między słupkami we własnym polu karnym,


Przeczytaj uważnie: przepis nie stanowi o tym, że sędzia ma prawo odsunąć zawodników na co najmniej 9,15m, tylko
@takimireczek: Sugerowanie, że piłka nożna nie jest biznesem, gdzie co sezon przewija się dziesiątki miliardów euro.

Muszę Cię zmartwić, ale jeśli chcesz oglądać czystą piłkę to polecam przykładowo piątą czy siódmą ligę angielską.