Wpis z mikrobloga

@RaV_Oyabun: To mi ulżyło, bo już myślałem, że jesteś kanalią, która ma bardzo niskie własne standardy i przenosi je na innych i uważa, że sędzia który pracuje całe dotychczasowe życie zawodowe żeby być w tym miejscu gdzie jest, bierze w łapę, żeby mur za daleko ustawić :) Ale skoro nie jesteś taką szmatą, to się cieszę :)
  • Odpowiedz
Zacytujmy artykuł 13 przepisów gry w piłkę nożną
Piłka:
 musi leżeć nieruchomo, a po wykonaniu rzutu zawodnikowi, który go wykonał,
nie wolno jej powtórnie dotknąć, chyba że dotknęła ona innego zawodnika
 została wprowadzona do gry, gdy została kopnięta i wyraźnie poruszyła się
(poza rzutami wolnymi w obrębie pola karnego drużyny broniącej – piłka
  • Odpowiedz
@takimireczek: to oznacza na przykład również że jeśli akurat 9,15 wypada na linii pola karnego to sędzia może odsunąć mur dalej tak, by przy oddaniu strzału zawodnik który by w murze przypadkowo zagrał piłkę ręką , było pewne że rękę ma miejsce w polu karnym (wtedy przed strzałem sedzia poucza zawodników by uważali na takie zagrania)
  • Odpowiedz
Nie, sędzia nie ma prawa odsunąć muru na większą odległość niż 9,15m. Co nie znaczy, że sędziowie nie naginają tego przepisu w takiej sytuacji jak opisujesz. Ale pisanie, że sędzia może odsuwać zawodników dalej i jest to w zgodzie z przepisami jest nieprawdą.
  • Odpowiedz
@zajconek nie ma takiego przepisu, bo Przepisy przez cały swój tekst stanowią o odległości 9,15m do której sędzia ma prawo i obowiązek odsuwać zawodników. Pokaż przepis który na to pozwala. Nie ma nigdzie, że sędzia może zwiększyć odległość do powyżej 9,15 bo costam costam
  • Odpowiedz
Opierajmy sie na przepisach, a nie domysłach. Zacytowałem Ci ich fragment.
Załóżmy że mamy rzut wolny, sędzia odsuwa mur na 10,2 m. Czy w myśl tego co cytowałem wyżej sędzia złamał przepis?
  • Odpowiedz
@zajconek: Oczywiście że złamał. Ty w ogóle nie rozumiesz tego zapisu, chociaż intencje masz dobre. Tobie chodzi o ten przepis:

Zanim piłka zostanie wprowadzona do gry, wszyscy przeciwnicy muszą pozostawać:

 co najmniej 9,15 m (10 jardów)od piłki, chyba że znajdują się na linii

bramkowej i między słupkami we własnym polu
  • Odpowiedz
@takimireczek: Sugerowanie, że piłka nożna nie jest biznesem, gdzie co sezon przewija się dziesiątki miliardów euro.

Muszę Cię zmartwić, ale jeśli chcesz oglądać czystą piłkę to polecam przykładowo piątą czy siódmą ligę angielską.
  • Odpowiedz