Wpis z mikrobloga

Płacicie w ZUS większe składki, bo macie rzesze 45letnich emerytów, którzy nie dość że odprowadziali składki krótko, to i emeryturki czasem trochę przesadzone. Nie licząc już superefektywnej administracji nim samym.
Rolnicy płacą może i 100 miesięcznie, ale właściwie wszystko co za to mają to dość skromna emerytura i podstawowa opieka zdrowotna-tyle. Gdyby przepędzić tych krusowców mających kawałek ziemi, ale pracujących zupełnie poza sektorem rolnym, wyszłoby to z pewnością na dobre dla obu
  • Odpowiedz
@xandra: sama krowa potrafi zrobić tylko "meee"

@Gaboleusz: nie miałbyś czego zabierać, bo przy produkcji z krów jak masz dużo to wypłata leci na spłatę kredytu, a na małych ledwo wychodzisz na czysto bo np nie masz sprzętu
  • Odpowiedz
@NieWartooo: ktoś robił badania na ten temat (około 2010 rok) i wyszło że około 60% rolników(ubezpieczonych w KRUS) nie oddaje niczego na rynek rolny. Znajomy rolnik z Opola gadał że w jego wsi(dzielnicy) są 3 gospodarstwa a 28 rolników wg KRUS, te 25 osób mając po 2 - 3 ha które dostali ich przodkowie po reformie rolnej, pracuje normalnie na etatach czy prowadzą działalności gospodarcze płacą niski podatek gruntowy i
  • Odpowiedz
Wy jacyś dziwni na tej wsi jesteście... Przecież kukurydza jest w puszkach w sklepie, tak samo jak ziemniaki i inne, a wy gdzieś na jakieś pole chodzicie. Nawet mi Was nie żal XD
  • Odpowiedz
@NieWartooo: no włąśnie. Ja wiem że fajnie się mówi że rolnik mało robi i jeszcze bierze dopłaty ale to gówno prawda. Mieszkam na wsi, mój wuja ma 7ha i się sam utrzymuje, gdyby nie dopłaty to by padł. Co co najwięcej narzekają najczęściej robią u kogoś po 8h i potem mają w dupie robote a nie jak prawdziwi rolnicy , jak krowa się cieli to wstawają o 3 w nocy
  • Odpowiedz