Wpis z mikrobloga

@Dakkar: to nie jest rolnik. Zasieje, opryska, zbierze słomę ew sprzeda , zboże do elewatoru , zaora, znowu zasieje. W takich warunkach można pracować u kogoś ale proszę cię nie nazywaj ich rolnikami bo na to miano nie zasługują.
  • Odpowiedz
@susuke15 Jak ma 7 ha to może iść do pracy. U nas tacy tak robią. Najmniejszy jakiego znam który utrzymuje się tylko z rolnictwa to ma 11 ha i kilkadziesiąt byków. Na zachodzie mały rolnik to taki co ma 80 ha.
  • Odpowiedz
@NieWartooo: mógłby ale jest sam, dostał ojcowizne , uprawia ja i nie chce .Wg mnie popełnia błąd że uprawia świnie i 5 krów(tak, sprzedaje mleko), ja bym zainwestował w 8 byków i chował je a ten jeszcze z starej szkoły, idzie z tymi 5 krowami na łąkę, zostawia je, wieczorem przychodzi, wydoi itp.
  • Odpowiedz
@susuke15 Nikt już takiej głupoty nie robi. Albo tylko pole albo pole plus jeden rodzaj zwierząt. Jakby nie miał zwierząt to miałby dużo więcej czasu i mógłby pójść do normalnej pracy i zarobić dużo więcej.
  • Odpowiedz
@manualnyautomat Niby tak, ale rolnik tylko zimą trochę odpocznie a tak to cały czas ma roboty dużo, zależy jeszcze w czym się specjalizuje i jak bardzo zależy mu na produktywności swojego gospodarstwa. Są tacy co odwalają fuszerkę cały rok i jeszcze lamentują że bieda, mało płaco, kiedy te dopłaty, nikt nie chce świnek kupić bo słabo spasione, no ale czyja to wina jak rolnik kasę przytuli a świniom do jedzenia da
  • Odpowiedz
@xandra: Praca w polu to jedno, ale doglądanie i dokarmianie zwierząt to drugie, Spróbuj sobie wziąć od tego wolne to zobaczysz truchło. Nie bronię jakoś rolników, ale zwracam uwagę na fakty.
  • Odpowiedz
@Hannahalla
@manualnyautomat
Sa jakieś rzetelne opisy takiej pracy rolnika? Albo możecie w paru zdaniach napisać jak to wygląda przez 12 msc, na przykladzie jednym np nie wiem ta kukurydza czy cos, nie chodZi mi o vadamecum tylko zaznaczenie problemu bo w sumie to moje zdanie wyglądało jak w niektórych komentarzach, a życie w stereotypowej niewiedzy jest #!$%@?
  • Odpowiedz