Wpis z mikrobloga

Mirasy, pytanie odnośnie lokat. Założyłem lokatę w Idea Bank (Happy, 2 miesiące, 4%, 10k PLN). Dzisiaj złożyłem wniosek i dzisiaj od razu przelałem pieniądze. Czy czas lokaty liczy się od dzisiaj czy od momentu gdy pieniądze wpłyną? Podobno w tym banku lokata odnawia się automatycznie na "standardowych" warunkach. Chciałbym tego uniknąć i wypłacić pieniądze z lokaty wraz z zarobionym procentem. Kiedy muszę to zrobić? Ile mam na to czasu zanim się odnowi automatycznie lokata?

#lokaty #lokata #bank #banki #bankowosc #ideabank
  • 18
  • Odpowiedz
@Blue_PSH: Hmm, w sumie racja, a jeszcze podatek Belki... Hmm ciekawe ile bym stracił jakbym od razu wypłacił kasę zaraz po wpłynięciu. Wpłaciłem mało specjalnie na próbę, z resztą więcej się nie dało niestety.
  • Odpowiedz
  • 1
@kuta_senator Jak nie poczekasz do końca lokaty, czyli te pełne2 miesiące, i zerwiesz ją wcześniej, chociażby i dzień przed jej zakończeniem, to stracisz wszystkie odsetki i wypłacą Ci tylko wpłacony kapitał.

Dlatego zaczekaj do końca lokaty, gdy nastąpi kapitalizacja odsetek. Po jej zakończeniu odnowi się na jakieś bzdurnie niskie oprocentowanie, ale już z naliczonymi odsetkami. Wtedy zerwij tę odnowioną lokatę.
  • Odpowiedz
@kuta_senator: Po pierwsze lokata uruchamia się z dniem wpływu do Idea Banku - o której dziś przelałeś pieniądze i z jakiego banku? W Idea Banku każda uruchamiana lokata jest zakładana jako odnawialna ale... jeżeli posiadasz stary dostęp do konta możesz to w każdej chwili zmienić. Jeżeli posiadasz już nowy dostęp Idea Cloud to niestety zmiana odnawialności możliwa jest tylko na infolinii w anie przez WWW. W IC można ratować się
  • Odpowiedz
@ZarabiajnaBankach: Tak, ale ilość oddziałów i czas na to stracony jest nie adekwatny do zysku. Dlatego jak ma się stary dostęp warto zmienić odnawialność. Jak ma się nowe IC najlepiej pamiętać o "przekręceniu się lokaty" czyli odnowieniu i zaraz po tym ją zerwać nie tracąc odsetek.
  • Odpowiedz