Wpis z mikrobloga

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego ceny schodów i ogrodzeń są tak wysokie?
Czy przy schodach faktycznie jest tyle roboty że kosztuje to tak ogromne pieniądze ?
Drugie pytanie , za ogrodzenie 80m siatką wycenili mi 7000pln z materiałem , sam materiał kupiłem za 1500 resztę zrobiłem sam ( zajęło mi to 3 dni ) - dlatego pytam skąd są te ceny ?
Powyższe pytania nie mają żadnego podtekstu , po prostu chciałbym usłyszeć opinię fachowców
#budujzwykopem #stolarstwo
  • 25
@tadyo:

Schody wykonuje się w większości na maszynach CNC, a koszt takiej maszyny to setki tysięcy złotych, musi się zwrócić. Do tego koszt drewna - to z którego można zrobić schody jest drogie. Montaż, materiały wykończeniowe, transport - i masz cenę 15 -20 tys.
ogrodzenie 80m siatką [...] zrobiłem sam ( zajęło mi to 3 dni )


@tadyo: Z zabetonowanymi słupkami i podmurówką na min. 80 cm, siatka naciągnięta jak trzeba?


A schody zawsze moża kupić Sowosza (Castorama/allegro), też będą za 1,5k
@tadyo: no i tu jest róznica. Firma raz, że musi kupić cement, żwir i piasek, dwa musi dać do tego ze dwóch ludzi (+ ZUS i skarbówka), trzy musi się liczyć z poprawkami w ciągu dwóch lat (rękojmia). Łopaty, świder, betoniarkę, taczkę i samochód z przyczepką pod betoniarkę mają już z poprzedniej budowy ;-)
na meblach, ktore sprzedaje mam 40% marzy i biednie nie jest ale szalu tez nie ma we wro za te same meble maja 60-70% marzy bo i koszty prowadzenia wyzsze wiec wiesz, zusy, vat, lokal, pracownicy wszystko trzeba oplacic


@Sweet_acc_pr0sa: ja Ci podam taki przykład. Facet wycenił mi szafę na wymiar, 1,2m x 2,7m, drzwi przesuwne ze zwykłem płyty (żadne kolorowe szkło czy lustro), w środku poprzeczka, kilka półek.. na 3500zł.
Ja robię meble na wymiar i też potwierdzam że ceny takie po prostu są, adekwatne do ilości poświęconej pracy. Dziś są takie czasy, że każdy oczekuje przede wszystkim jakości. Ma być git. Żeby zrobić git, trzeba poświęcić na to dużo czasu zarówno na warsztacie jak i u klienta. Maszyny (dobre) kosztują i nie mam na myśli nawet 5 osiowego centrum za 300 kPLN ... Do tego ZUS właściciela, pensje pracowników (bo samemu
@maur: właśnie o tym mówię , i to mnie interesuje czy faktycznie jest przy tył aż tyle pracy żeby to tak dużo kosztowało ?
Ja zrobiłem podobnie z parapetami wewnętrznymi , po wycenie na 2k kupiłem ukosnice , szlifierkę oscylacyjna i zrobiłem sam
Zostały mi narzędzia i mam parapety za 1/3 ceny wyjściowej
@maur: juz ci tlumacze, dal ci 4-6 tygodni realizacji czyli najprawodpodobniej pracy ma wystarczajaco rzucil ci cene zaporowa na zasadzie "w sumie nie chce mi sie tego robic ale rzuce cene zaporowa jak sie zgodzi to co mi tam" najzyczajniej robienie jednej szafy mu sie nie oplacalo przy natloku pracy jaki mial, tez czasami stosuje ten manewr
@tadyo: Tak chyba ze wszystkim w budowlance i wykończeniówce. W sumie dobre argumenty podał @marcel_pijak. Sobie kupiłem używkę dewalta, sprawdza się super, w firmie kupujesz nówki i pewnie co jakiś czas wymieniasz, bo przemiał masz. Jakość - mi nie przeszkadza, że jedna szuflada wewnętrzna ma gdzieś zły wymiar o 2mm, bo robiłem sam, zaoszczędziłem, grunt, że działa. Jak klient płaci, to często ma być co do mm. I rękojmia to
@maur: No to akurat jest wolny rynek th. Wyceny i czas potrzebny na pozyskanie klienta , rękojmia do mnie przemawia , koszty zakupu urządzeń itp już nie , bo nie oszukujemy się ale to nie są maszyny na raz , wydaje mi się ze ( na przykład do płotu z siatki) potrzebujesz wiertnice , betoniarkę wiadro i łopatę a to nie oszukujmy się już nie jest jakiś dupę urywający koszt ,
@tadyo: Jeszcze argument za wiedzą i doświadczenie rozumiem.. trochę. Bo o ile przy gruntownym remoncie jest to istotne, tak przy jakimś postawieniu płotu lub skręceniu szafy, no c'mon, to są dość proste rzeczy.;)
"To nie są maszyny na raz", owszem, ale dlatego nie kupujesz frezu np za 20zł, tylko za 140zł z innego materiału. I jak Mireczek wspomniał - jakość. Stępi Ci się szlifierka do płytek czy inna piła - wymieniasz,