Wpis z mikrobloga

@MajsterTS: sorry nie ma prostszych znaków... nie głupi ktoś wymyślił ze trzy znaki maja inny kształt: pierwszeństwo, ustąp pierwszeństwa i stop (de facto ustąp pierwszeństwa). Jak ktoś nie rozkminia tych znaków i podstawowych zasad - co ważniejsze, sygnalizacja czy znaki, pierwszeństwo na skrzyżowaniu, reguła prawej ręki to bez kitu powinien oddać prawko albo się na doszkalanie zapisać
  • Odpowiedz
@Gaboleusz: nigdy się nie spotkałem, żeby na drodze głównej i podporządkowanej było światło zielone w jednym czasie.
Z drugiej strony, znaki poziome wskazują linię bezwarunkowego zatrzymania - więc nawet jeśli sygnalizacja byłaby wyłączona to każdy ma obowiązek się zatrzymać na tej lini. Z trzeciej strony - jeśli jest linia bezwarunkowego zatrzymania to znajduje się również znak stopu.

Według mnie ten obrazek jest dość nierealny.
  • Odpowiedz
A ja powiem tak - osobówka ma pierwszeństwo, ale ja na miejscu kierowcy nie byłbym aż tak o tym przekonany mając na przeciwko siebie kilkukrotnie cięższy autobus, ba jakiekolwiek auto. Jak to mówił mój instruktor jazdy - na cmentarzu leży wystarczająco dużo kierowców, którzy mieli pierwszeństwo. Z głową i bezpiecznie!
  • Odpowiedz
@Gaboleusz: Gdzieś od prawego dolnego rogu wyskakuje rowerzysta i przecina skrzyżowanie w stronę lewego górnego rogu jako pierwszy ;P Potem osobowy a następnie autobus ;)

  • Odpowiedz