Wpis z mikrobloga

Dobra, a tak na serio to sprawa jest jasna.

Prawidłowa kolejność do której należy się stosować:
1. Kierujący ruchem
2. Sygnalizacja świetlna
3. Znaki drogowe
4. Reguła prawej strony.

W sytuacji na obrazku, oczywiście pierwszy pojedzie samochód osobowy, jeśli ktoś uważa inaczej radzę wrócić do szkoły nauki jazdy xD
  • Odpowiedz
Mirki nie ogarniają, że jest różnica między zielonym ze strzałką, a zielonym bez strzałki.


@simperium: Jedyna różnica jest taka, że strzałka na świetle oznacza przejazd bezkolizyjny, czyli jeśli mamy strzałkę w lewo to na skrzyżowaniu nie musimy uważać na tych z naprzeciwka tylko #!$%@?.
I teraz myśląc logicznie, choć jak widać sporo osób ma z tym problem, jeśli czerwony ma zielone światło to autobus nie może mieć sygnalizatora S3 w lewym
  • Odpowiedz
Gdyby była strzałka, wtedy pierwszeństwo miałby samochód osobowy.


@simperium: Strzałka (nie warunkowa) oznacza, że sygnalizacja jest bezkolizyjna. Strzałka warunkowa oznacza, że osoba wjeżdżająca na skrzyżowanie z tą strzałką musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym, nawet pieszym (dlatego przed strzałką warunkową należy się zatrzymać).

Sygnalizacja i znaki nie działają równorzędnie. Znaki są tylko w razie nie działającej sygnalizacji.

@robertoskit: Niektórzy myślą że 2 i 3 obowiązują równorzędnie (
  • Odpowiedz
Prawidłowa kolejność do której należy się stosować:

1. Kierujący ruchem

2. Sygnalizacja świetlna

3. Znaki drogowe

4. Reguła prawej strony.


@robertoskit: Wg. tylko i wyłącznie tej kolejności, pierwszy jedzie autobus. Daj znać jak poszło na nauce jazdy.
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Nie działa to jednocześnie. To jest algorytm.
Jeśli na skrzyżowaniu jest kierujący ruchem - patrzysz TYLKO na niego.
Jeśli nie ma, to patrzysz czy jest sygnalizacja świetlna. Jeśli jest to patrzysz TYLKO na nią.
Jeśli nie ma, to patrzysz czy są znaki drogowe. Jeśli są to patrzysz TYLKO na nie.
Jeśli nie ma, to stosujesz regułę prawej strony.
  • Odpowiedz
Jeśli nie ma, to patrzysz czy jest sygnalizacja świetlna. Jeśli jest to patrzysz TYLKO na nią.


@eragonn14: Oba samochody mają zielone, pojechały równocześnie, #!$%@?ły się. Twój algorytm jest #!$%@?. A uwierz mi, niewielu jest programistów na wypoku z większym doświadczeniem niż ja.
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Nie pisałem, że patrząc tylko na sygnalizację masz mieć w dupie cały kodeks drogowy. Tam jest właśnie taki przepis, że skręcając w lewo, należy ustąpić pierwszeństwa jadącym na wprost.
  • Odpowiedz
Nie pisałem, że patrząc tylko na sygnalizację masz mieć w dupie cały kodeks drogowy


@eragonn14: Dokładnie to napisałeś, naucz się pisać albo naucz się na czym polegają algorytmy, bo chyba zawaliłeś te lekcje.
  • Odpowiedz