Wpis z mikrobloga

Miiirki, potrzebuję pomocy w wyborze kierownicy. Widziałem jakąś już w MM i była spoko, ale nie pamiętam modelu, wiem że miała na opakowaniu napisane że przeznaczona do PS3 i PS4. Właśnie takiej szukam, głównie pod te konsole, ale jakby działała też na PC czy PS2 (xD) to bym nie pogardził.

Gram w GT 5/6, Drivecluba, DiRT Rally, Forzę 6 Apex, ale raczej na pewno wjadą prędzej czy później GRID-y, pCARS, AC itd itp

Co moglibyście mi polecić i czemu? Słabo się znam ;/

#gry #pytanie #ps3 #ps4 #simracing #dirtrally #granturismo #assettocorsa #projectcars #driveclub #forza
  • 33
@Golomp O #!$%@? xD Nie no, właśnie średnio orientuję się w cenach, pamiętam że tamten model z MM kosztował chyba okrągłe tysiąc cebulionów. Powiem tak, nie chcę najtańszej, ale nie chcę też wydać dużo więcej niż ten 1000, o.

+ wiem że są jakieś modele chyba Logitecha dedykowane Gran Turismo, nie wiem tylko jak z kompatybilnością z PC
@BigBadBat W tym budżecie masz wybór pomiędzy Logitech G29 lub Thrustmaster T300
Logitech to przedwojenna technologia w nowym opakowaniu, głośna, powolna, dająca słabsze odczucia z jazdy. Thrustmaster pod tym względem jest co najmniej o klasę wyżej, mechanizm na paskach daje ciszę oraz większą płynność FFB, zastosowany system heart to wieksza precyzja bez martwej strefy. Możesz kupić logitech, pewnie wyjdzie taniej ale i tak prędzej czy później będziesz chciał zmienić ja na Thrustmaster.
@TheSznikers Brzmi to dość przekonująco, ale w sumie nie rozumiem jednej rzeczy, nawet jeśli dokupię kiedyś shifter to co ze sprzęgłem? xD

Aaa no i jakbyś mógł wyklarować z iloma konsolami powinna współpracować, PC mam nadzieję też ;-;
@TheSznikers: Podepnę sie pod temat. Zawsze na filmikach mam wrażenie, że w grze jest spore opóźnienie względem pozycji kierownicy. Bardzo to jest odczuwalne? Czy jest to tylko efekt "nagrywania" ekranu i opóźnienie jest nieodczuwalne?
@secha: Z tego nawet nie zdawałem sobie sprawę, też czekam z niecierpliwością na odpowiedź ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@TheSznikers: Jestem już praktycznie zdecydowany na tego Thrustmastera, ale mam do Ciebie jeszcze dwie kwestie.

1) Jakiego stojaka szukać? Domyślam się że tutaj już nie ma co przepłacać, więc chętnie bym przyciął koszta.

2) Zerknij tutaj na najdłuższego posta gościa "skaner" i ustosunkuj się jakbyś mógł, bo
@secha: @pazdzioch564: Koledze chyba chodzi o opóźnienie w obrazie z monitora. To już jest kwestia sprzętu i czasu reakcji monitora. Ja mam 4ms i opóźnienie jest ledwo zauważalne, a przy tak małym opóźnieniu mózg sam się dostosowuje :P
@secha: Nie wiem, na ile to kwestia kierownicy, ale opóźnienie monitora jest znaczące. Telewizory są pod tym względem najgorsze, mają największy czas reakcji, stąd na twoim filmie takie duże opóźnienie. Monitor nawet ze średniej półki będzie lepszy od TV.