Wpis z mikrobloga

Jakie nawyki warto zmienić w pielęgnacji włosów, żeby poprawić ich stan bez wysiłku?
Zapraszam po kilka ekspresowych porad, część pozwoli Wam również zaoszczędzić sporo czasu, a nawet pieniędzy.

1. Zawsze rozwadniaj i spieniaj szampon przed myciem (np. w pudełku po lodach). W ten sposób szampon lepiej i szybciej dotrze tam, gdzie powinien, no i zużyjesz go mniej. Po wdrożeniu tego triku powiem szczerze, że jak zacznę jeden szampon, to końca nie widać... Dodatkowo rozwodniony i spieniony szampon łatwiej spłukać, a niedopłukany szampon często jest przyczyną swędzenia skóry głowy i łupieżu.
2. Wczesuj odżywki i maski we włosy. Wczesywanie sprawia, że zamiast 20 minut, możesz wczesać i zostawić produkt na 5 minut, żeby zdziałał cuda. Dodatkowo, wczesywanie wygładza włosy. UWAGA: koniecznie zastosuj się najpierw do punktu 3, żeby nie zrobić sobie włosowej masakry.
3. ZAWSZE rozczesuj włosy przed myciem. Rozczesuj w kierunku mycia włosów: myjesz głową w dół, rozczesujesz w dół. Myjesz na stojąco pod prysznicem - tak czesz.
4. Nie stosuj punktów 2. i 3., jeżeli masz kręcone włosy. Wtedy wgniataj produkty i rozczesuj włosy tylko na mokro, palcami. Szczególnie zainteresuj się też punktem 6. o żelu lnianym.
5. Wypróbuj olejowanie. Na początek spróbuj z dodaniem odrobiny oleju do maski. O olejowaniu pisałam już wcześniej, zapraszam na ten wpis na mirko.
6. Odkryj cud żelu lnianego. Gotuje się ziarna lnu w wodzie (proporcja ulubione mirkowe "na oko", no na dno garnka trochę ziarenek i do tego szklanka wody, czas gotowania głównie robi konsystencję). Dla loków to naturalny stylizator i odżywka bez spłukiwania, dla prostych wygładzenie i nawilżenie. Żelem lnianym można rozwadniać naturalne farby (mam na myśli hennę) i inne domowe receptury.
7. Odsączaj włosy po myciu ręcznikami kuchennymi. +100 do tempa suszenia później! Ręcznikiem po odsączeniu włosów polecam przetrzeć podłogę w łazience, żeby nie marnować w sumie dobrego kawałka papieru.
8. Podbij działanie maski/odżywki nie tylko przez wczesanie, ale też przez tzw. WŁOSING. Włosing = zawinięcie naodżywkowanych włosów w folię spożywczą na 5-20 minut. Przypiesza, intensyfikuje działanie odżywki.
9. Irytują Cię naodżywkowane włosy, jeżeli myjesz akurat tylko głowę, a nie całość? Załóż starą czapkę, przytrzyma włosy i zapobiegnie ściekaniu wody z odżywką.
10. Dla ekstra zabezpieczenia końcówek zadziałaj dwuetapowo: najpierw nałóż kroplę czystego olejku na końce, a dopiero później kroplę serum silikonowego. Moim killer kombosem jest tutaj teraz olej śliwkowy i serum venita regenerating albo gliss kur daily.

#wlosy #wlosing #rozowepaski #kosmetyki #wlosyboners #wwwlosy #pokazwlosy
wwwlosy_pl - Jakie nawyki warto zmienić w pielęgnacji włosów, żeby poprawić ich stan ...

źródło: comment_leSrM7pSpeUXGwUU987BfWYiyzsL0Hkl.jpg

Pobierz
  • 131
@wwwlosy_pl: nigdy nic nie robiłem z kudłami (oprócz mycia xD) a nie chce mi się też z tym pierdzielić bo wygląda na czasochłonne, co byś poleciła takiego "na szybko", taka najlepsza rzecz dla kudłów z listy powyżej
nadmienię że nawet nie wiem jak into odżywka
@wwwlosy_pl: świetnie! już się nie mogę doczekać aż się wybiorę i mi dopasujesz odpowiednie szampony, odżywki/maski i oleje i w koncu będę umiała zadbać o swoje włosy. O jak się cieszę że otwierasz teraz sklep stacjonarny jak mam hajs xD przydałby się jeszcze ktoś tak ogarnięty i kontaktowy od twarzingu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kedi: wiem ale chodzi mi o jedną osobę która się świetnie zna, która można o wszystko zapytać i doradzi, wydaje mi sie ze jednak nie ma takiej osoby w polskim internecie, tam jak to wszedzie co człowiek to opinia wiec bez roznicy czy to grupa na fb czy wizaż kompetencji osob wypowiadajacych się nie sprawdzisz a tu widzisz że OPka ma bardzo duza widze i mozna zaufac w sto procent
@wwwlosy_pl: Mam dość mocno kręcone, ręcznik papierowy jest lepszy od zwykłego, ale nawet wtedy czasem się puszą, zwykła bawełniana koszulka najlepiej się u mnie sprawdza. Co do szamponu, po różnych próbach wróciłem do szamponu dla dzieci z Rossmanna + odżywka Garnier i ew. jakiś krem czy coś podobnego żeby się nie zrobiło siano po wyschnięciu. Szału nie ma, ale chyba najlepiej się sprawdza z tego co dotychczas próbowałem, a chwilowo mam
@wwwlosy_pl: A co poradzisz, jak ktoś myje włosy z rana? Czy jest jakaś metoda, która jest szybka (tak do 10 minut włącznie z przygotowaniem)?
Czy może robię źle i powinienem myć wieczorem?
@Lordzio: właśnie taka - rozwodnienie szamponu, nałożenie, spłukanie, odżywka, w tym czasie mycie reszty -> spłukanie -> odsączenie najpierw koszulką, później ręcznikiem papierowym i jak krótkie, to powinny być prawie suche od razu. Sama myję włosy w 5-10 minut, jak wczesuję i nie zawijam.
@wwwlosy_pl: No, włosy mam do łopatek i często właśnie problem z rozczesywaniem. Po prostu masakra.
Co do wczesywania - palcami, grzebieniem? I czy na całej długości, czy same końcówki?
Poza tym jeszcze mam problem, bo nawet mimo rozczesania włosów przed myciem, zaraz po nim dzieją się rzeczy niestworzone ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jakieś dobre techniki mycia włosów? Aktualnie staram się delikatnie pocierać luźno wiszące włosy, ale chyba
@Lordzio: wczesywanie - tylko szczotką, typ paddle brush (w załączniku). Od połowy mniej więcej.
Technika mycia - to może byc zaskakujące, ale włosów się szamponem w ogóle nie powinno myć, a na pewno nie pocierać :D podstawa to spienienie i dokładnie wymasowania, "gładzenie" skóry głowy, a spływająca piana umyje resztę. Są teraz nawet już przez marki robione odżywki, które sie nakłada PRZED myciem, żeby dodatkowo zabezpieczać włosy przed szamponem :D
wwwlosy_pl - @Lordzio: wczesywanie - tylko szczotką, typ paddle brush (w załączniku)....

źródło: comment_aolQPpMbS8tjvNm8SeL4wZK6kqg8o1FB.jpg

Pobierz
@wwwlosy_pl jakieś tl;dr co konkretnie kupić do 100zl i jak stosować na totalnie przesuszone włosy? Średnio dwa razy w tygodniu całkowicie się odwadniam, moje włosy są przez to w tragicznym stanie
@partycja_: nie lubię takich zestawień, bo wiadomo - trzeba indywidualnie, ale jakbym miała polecać po prostu dobre produkty z dobrymi składami:
1. szampon łagodny: Biolaven, mydło cedrowe
2. szampon mocniejszy: może być zwykła Joanna Ogórek Aloes za 5zł
3. maska emolientowa codzienna: kallos color, drożdzowa lub łopianowa Agafii. Do włosów wymagających wygładzenia i dociążenia coś z silikonami, np. Planeta Organica Toskańska
4. maska proteinowa: kallos latte, 1x w tygodniu
5. serum