Wpis z mikrobloga

Jakie nawyki warto zmienić w pielęgnacji włosów, żeby poprawić ich stan bez wysiłku?
Zapraszam po kilka ekspresowych porad, część pozwoli Wam również zaoszczędzić sporo czasu, a nawet pieniędzy.

1. Zawsze rozwadniaj i spieniaj szampon przed myciem (np. w pudełku po lodach). W ten sposób szampon lepiej i szybciej dotrze tam, gdzie powinien, no i zużyjesz go mniej. Po wdrożeniu tego triku powiem szczerze, że jak zacznę jeden szampon, to końca nie widać... Dodatkowo rozwodniony i spieniony szampon łatwiej spłukać, a niedopłukany szampon często jest przyczyną swędzenia skóry głowy i łupieżu.
2. Wczesuj odżywki i maski we włosy. Wczesywanie sprawia, że zamiast 20 minut, możesz wczesać i zostawić produkt na 5 minut, żeby zdziałał cuda. Dodatkowo, wczesywanie wygładza włosy. UWAGA: koniecznie zastosuj się najpierw do punktu 3, żeby nie zrobić sobie włosowej masakry.
3. ZAWSZE rozczesuj włosy przed myciem. Rozczesuj w kierunku mycia włosów: myjesz głową w dół, rozczesujesz w dół. Myjesz na stojąco pod prysznicem - tak czesz.
4. Nie stosuj punktów 2. i 3., jeżeli masz kręcone włosy. Wtedy wgniataj produkty i rozczesuj włosy tylko na mokro, palcami. Szczególnie zainteresuj się też punktem 6. o żelu lnianym.
5. Wypróbuj olejowanie. Na początek spróbuj z dodaniem odrobiny oleju do maski. O olejowaniu pisałam już wcześniej, zapraszam na ten wpis na mirko.
6. Odkryj cud żelu lnianego. Gotuje się ziarna lnu w wodzie (proporcja ulubione mirkowe "na oko", no na dno garnka trochę ziarenek i do tego szklanka wody, czas gotowania głównie robi konsystencję). Dla loków to naturalny stylizator i odżywka bez spłukiwania, dla prostych wygładzenie i nawilżenie. Żelem lnianym można rozwadniać naturalne farby (mam na myśli hennę) i inne domowe receptury.
7. Odsączaj włosy po myciu ręcznikami kuchennymi. +100 do tempa suszenia później! Ręcznikiem po odsączeniu włosów polecam przetrzeć podłogę w łazience, żeby nie marnować w sumie dobrego kawałka papieru.
8. Podbij działanie maski/odżywki nie tylko przez wczesanie, ale też przez tzw. WŁOSING. Włosing = zawinięcie naodżywkowanych włosów w folię spożywczą na 5-20 minut. Przypiesza, intensyfikuje działanie odżywki.
9. Irytują Cię naodżywkowane włosy, jeżeli myjesz akurat tylko głowę, a nie całość? Załóż starą czapkę, przytrzyma włosy i zapobiegnie ściekaniu wody z odżywką.
10. Dla ekstra zabezpieczenia końcówek zadziałaj dwuetapowo: najpierw nałóż kroplę czystego olejku na końce, a dopiero później kroplę serum silikonowego. Moim killer kombosem jest tutaj teraz olej śliwkowy i serum venita regenerating albo gliss kur daily.

#wlosy #wlosing #rozowepaski #kosmetyki #wlosyboners #wwwlosy #pokazwlosy
wwwlosy_pl - Jakie nawyki warto zmienić w pielęgnacji włosów, żeby poprawić ich stan ...

źródło: comment_leSrM7pSpeUXGwUU987BfWYiyzsL0Hkl.jpg

Pobierz
  • 131
@wwwlosy_pl: nie działa plus zapach rosołu działa mi na nerwy (nie lubię rosolu). Zaczęłam sumplementacje biotebalem ale coś bym wcierać chciała. Chyba jedyne co mi dało jakieś efekty była placenta ale to było daaaawno temu
@Bukaa_: jakie proporcje tego gluta robisz? i jak go przecedzasz, bo w zeszłym roku kilkanascie razy do tego podchodziłam, i za każdym razem co innego wychodziło, a odcedzanie to już w ogóle masakra. Wcierasz gluta na mokre czy na suche włosy?
@SagaS łyżka stołowa siemienia na szklanke wody - około 10 minut gotuje na wolnym ogniu i od razu odcedzam przed sitko. Jako stylizator wgniatam w mokre i zostawiam, jako nawilżacz różnie. Czasami na suche przed myciem, czasami dodaje go do odżywki po prostu.
@wwwlosy_pl WITAM WŁOSOWE ŚWIRY JEST 6 RANO JA WŁAŚNIE SZYKUJE SIĘ NA NASTĘPNY DZIEŃ WŁOSOWYCH ZMAGAŃ ZA GODZINĘ NAKŁADAM OLEJ NA WŁOSY A POTEM WRÓCĘ ZROBIĆ WŁOSING PODKREŚLAM WŁOSING NA CAŁY DZIEŃ W PLASTIKOWYCH MISKACH NO WITAM MAM JUŻ OLEJ NA GŁOWIE ROBIĘ TERAZ MOJĄ OLEJOWĄ ODŻYWKĘ DIY Z 600 GRAM KALLOSA MIODU SKROBI KAKAO OLEJU KOKOSOWEGO I ARGANOWEGO I ODROBINY OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO DLA ZŁAMANIA ZAPACHU NA NASTĘPNE OLEJOWANIA PODKREŚLAM