Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drogie Mirko,

Proszę o poradę. Moja narzeczona ostatnio powiedziała mi że nienawidzi mojego hobby. Kilka razy w roku (około 9-11) jeżdżę na rekonstrukcje historyczne. Z racji odległości, ludzi, rozbijania namiotów itp, jeżdżę na cały weekend (wyjazd w piątek wieczorem, powrót w niedzielę w południe).

Staram się być #pelnakulturka i nie chlać. Z reguły jedynie dobrze bawię się przy rozmowach, a alko to jedynie element rozmów.
Rekonstrukcja, historia, ludzie sprawiają że odpoczywam psychicznie i dobrze się bawię.

Kocham swoją kobietę, chciałbym z nią dożyc później starości i jest mi niesamowicie smutno, że przeszkadza jej to co kocham robić w wolnym czasie.
Próbowałem rozmawiać, tłumaczyć, zabrać ją na wyjazd, a mimo to nadal jest na nie.

Ostatnio powiedziała że jedzie ze swoim kolegą od czasów szkolnych na jednodniową wycieczkę do miejsca które zawsze chciała ze mną odwiedzić, bo ja jadę na reko. Reko szczególne, bo ja jestem gospodarzem.

Zdarzało się że już rezygnowałem z wyjazdów, by mieć wspólny weekend razem (ponieważ narzeczona pracuje na zmiany i ma jedynie 1 wolny weekend w miesiącu). Tym razem również ma wolny weekend.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 76
  • Odpowiedz
  • 187
@AnonimoweMirkoWyznania Problem trochę z dupy. Jak wy zaszliście razem tak daleko, do etapu narzeczeństwa, jak o takie bzdury jest problem. Wg mnie ona szuka punktu zaczepienia. Ona nie ma swoich zainteresowań, że ingeruje w Twoje? Rozumiem że mogłaby czuć się nieswojo gdybyś jej nie chciał tam zabrać, pokazać - mogłaby wtedy snuć domysły. Ale żeby mieć problem i nie wykrzesać z siebie nic w celu dojścia do kompromisu? Dziecinada
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: patrzy gdzie moze postawic granice, oddasz jej swoje hobby to wejdzie ci na glowe i zagarnie caly twoj czas dla siebie GG EZ nie daj sie
moja dlugo starala sie zmusic mnie do porzucenia wszelkich pasji ale jej nie wyszlo i przestala

(byl taki artykul pana iskra z jomonster o kobiecie ktora wytrzebila go z pasji i znajomych a potem zostawila bo nie jest tym samym czlowiekiem_

BROŃ SIĘ kobiety
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: daj sobie z nią spokój. Jeśli teraz nie szanuje tego co dla Ciebie ważne, jeśli nie akceptuje kompromisów, to po ślubie będzie jeszcze gorzej.
Chyba, że to Twoje hobby, to nie tylko wyjazdy 10 razy w roku, ale poświęcasz na nie każdą wolną chwilę w "zwykłe" dni. Wtedy może faktycznie mieć pretensje i być zazdrosna.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest zazdrosna o hobby. Moja też :) Osobiście się tym zbytnio nie przejmuję, musi się z tym pogodzić ponieważ tak odpoczywam i jest to poniekąd część mnie. Związek polega na kompromisie, z pewnością musiałeś też w czymś jej ustąpić. A co to za dziwna próba szantażu, że pojedzie z kolesiem ze szkolnych czasów na wycieczkę, ja bym swoją wyśmiał prosto w twarz. Niech jedzie, pozbędziesz się bardzo ważnej rzeczy w
  • Odpowiedz
OP: @pkh: XVIII i XIX w
@zielonestopylucyfera: oczywiście, jest w wyznaniu. Niby rozumie że sprawia mi to frajdę i przy tym odpoczywam, a jednocześnie nienawidzi jak jeżdżę #logikarozowychpaskow
@shnitzel: Często ten temat jest pomijany. Wiesz jak to mają #rozowe... nie mówi, tylko magazynuje by potem wymienić z datą i godziną co było nie tak. Z pozostałymi tematami z reguły jest kompromis i zrozumienie.
@ArmorGreen Próbowałem, nie przypasowało
  • Odpowiedz