Wpis z mikrobloga

mirki, co lepiej? Mieszkanie 170m2 z tarasem 70m (ostatnie pietro) za 2500/miesiac czy dom 220m z dzialka 1800 za 2000/miesiac? Mieszkanie w dluzszym okresie powinno wyjsc taniej (ogrzewanie), w domu wiecej pracy i wydatkow zwiazanych z jego utrzymaniem. Z drugiej strony taras to nie ogrod, ale posadzic cos tez mozna. Jakie macie doswiadczenia po takiej przeprowadzce? #przeprowadzka #domczymieszkanie #mieszkanie #dom
  • 11
@zestolicy: Po pierwsze zależy czy jesteście młodzi czy starsi, jak młodzi to lepiej chyba mieszkanie bo wygodniej. Mam duży dom i działke więc w #!$%@? jest obowiązków na niej chyba że sama trawa bez drzewek itp. Druga sprawa miejsca, czy blisko sklepy itp czy trzeba wszędzie dojeżdżać.
@zestolicy: Bywałem swego czasu w takim mieszkaniu szczytowym z duzym tarasem i sporymi przeszkleniami. W lato nie trzeba było chodzić na saunę ;) Wez to pod uwage. A generalnie to nikt Ci nie powie gdzie Ty sam wolisz mieszkac.
@wiewior_s: W malej miescinie ponad godzine drogi od Warszawy
@RaknieborakzDojczow kredyt nie wchodzi w gre, kredytuje tylko nieruchomosci ktore sam wynajmuje innym najemcom. Nie wyobrazam sobie splacac czegokolwiek przez 20 lat, musze miec swobode przemieszczania sie i wynajmowac :)
@ZielonyProgramista21 Tez sie sklaniamy za mieszkaniem, mamy 30-35l. W obu miejscach sa sklepy w okolicy, wiadomo ze mieszkanie ma lokalizacj lepsza, bliskosc kolei do Warszawy.
@wittorio007 - cenna uwaga, dolicze do kalkulacji
@zestolicy: w sumie tez tego nie uwzglednilem. Moja siostra po wyprowadzce marudzi na brak prywatnosci itp jednak.jak masz dom to masz tez mega prywatnosc, jesli lubisz glosniej posluchac muzyki, zaprosic znajomych itp
@zestolicy: mam mieszkanie, mam dom. I powiem tak - dom jest o wiele lepszy w totalnym rozrachunku. Mieszkanie - łatwiej utrzymać (mniej roboty) oraz pewnie będzie w lepszej lokalizacji. Dom - super sprawa, dużo miejsca, jednak zawsze praca typu grabienie liści itp. Ale to jest praca która daje satysfakcję. A dla mnie jedną z największych zalet domu jest to, że mogę sobie umyć auto na podjeździe.