Wpis z mikrobloga

Teść chciałby wyposażyć swój telewizor w jakiegoś tv boxa który pozwoli na oglądanie filmów sciaganych z Internetu, oglądać zdjęcia z wakacji i od czasu do czasu puścić jakiś filmik na YouTube czy przejrzeć newsy na Onecie.

Rzuciła mi się dzisiaj reklama z Gearbest z takim cudem dość tanim - http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_627110.html?lkid=10364109

Co o tym sądzicie? Telewizor obsługuje 1080p ale w przyszłości ma być wymieniony na jakiś 4k.

#tvbox #chinskiecuda #aliexpress #gearbest #android #komputery
  • 27
  • Odpowiedz
@Colek: telewizor będzie kupował może dopiero za 2 lata. Potrzebuje coś na teraz. Później też pewnie będzie wykorzystywany, może nawet uda się kupić tańszy telewizor bez smart tv z racji posiadania tv boxa.
  • Odpowiedz
@cebula_online: no jednak 250zl a 100zl to trochę różnica ale rozumiem że gorsze sprzęty raczej nie warto kupować? 1gb wydaje mi się dość podejrzane. Gdybyśmy się jednak zdecydowali to na takie tv boxy też tak dowalaja opłaty w naszych urzędach czy raczej przechodzą bez?
  • Odpowiedz
@Vojak: Mi Box wspiera Google chromecast, nie zawiesza się i działa bardzo sprawnie. Testowaliśmy kilka tańszych zabawek i niestety nie można nawet ich porównywać z Mi Boxem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mogą nałożyć VAT 23%, ale dużo paczek przechodzi bez.
  • Odpowiedz
@Vojak: Testowałęm różne home-made komputerki i takie które podajesz - mimo dużych możliwości i tak rozbija się to o wygodę użytkowania a Mi Box działa mega sprawnie i interfejs jest świetny. Polecam Mi Box.
  • Odpowiedz
@lavd: Możesz tą aplikację (jeśli nie ma jej w markecie AndroidTV) zainstalować z apk. Sterowanie to na przykład air pilot komórką (jesli się nie da dołaczonym pilotem)
  • Odpowiedz
@lavd zaraz sprawdzę ;) tak do godziny i dam znać. Streamowalem z randomowych stron, z FB i wszystko szło.

Zainstalować niby się da przez APK, ale działało u mnie źle.
  • Odpowiedz
@nightman streamowac z ncgo się nie da. Chciałem przez screen mirroring ale wyskoczyło, że najpierw wyłącz mirroring a później włączy się materiał. Cwaniaki.
  • Odpowiedz