Wpis z mikrobloga

@Waspin: jak to w końcu jest z tym rakiem od Ni200, można to wapować bezpiecznie, czy nie? :D Słyszałem, że jak się puści w trybie VW to rak instant i śmierć dowidzenia
  • Odpowiedz
@mrgruszka: tlenek niklu to kancerogen i powstaje przy 400st, bez tc grzałka może spokojnie tyle osiągnąć. Od jednego razu nie gibniesz, ale to gunwo się odkłada a jest paskudne, więc po co to komu. Natomiast ni80 ma domieszki i nie utleniasz czystego niklu, więc tlenek nie ma się jak zrobić bo są inne substraty (ja nie fizyk ani chemik, jeno niedoelektrotechnik pracujący poza zawodem, o szczegółach czytałem ale już zdążyłem zapomnieć.
  • Odpowiedz
grzałka może spokojnie tyle osiągnąć


@Waspin: Czy wata by się nie zwęgliła? Temperatura samozapłonu glikolu to 371*C(oczywiście w połączeniu z gliceryną ta temperatura jest wyższa), to dość absurdalna temperatura, na ss316l nigdy nie wyciągnąłem ponad 305*C a chmura była już bardzo gorąca, oczywiście nie kwestionuje rakotwórczego działania niklu.
  • Odpowiedz
@Viscop: w teorii miejscowo mogłoby tyle wyjść (np pod "skorupką" ze zwęglonej gliceryny albo na hotspocie), całościowo - raczej co najwyżej przy przepalaniu.
  • Odpowiedz