Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki z tagu #bieganie, po kilkuletniej przerwie wróciłem do truchtania żeby poprawić kondycję. Pykam sobie na luzie tak po 5 km, ale moje stare buty z Lidla mocno mi obcierają palec w jednej stopie (wtf?). Chciałbym coś kupić ale nie wydać za dużo kasy - tak do 100 pln. Kalenji czy jakieś inne? Ostatnio po trochę szybszym tempie czuje na następny dzień spadek witalności - co dobrze zjeść/zażyć zaraz po bieganiu
#biegajzwykopem
  • 9
@Siman: dobrze zjeść węglowodany po treningu co by glikogen uzupełnić. Zresztą najlepszą regeneracją jest sen i rozsądne treningi ( nie codziennie xD jak wracasz). Co do butów to nie wiem, słyszałem ze są okejka w tej cenie budzetowej.
@Siman: Kalenji, na początek zupełnie wystarczą. Skoro przerwa była długa to najpierw zbuduj wytrzymałość przez długie treningi i dopiero potem się pobaw w pracę nad tempem.
@Siman: pierwsze moje buty do biegania, to był najtańszy model Kalenji z Decathlonu. I sprawdziły się rewelacyjnie. A zapłaciłem 60 PLN. Wyrobiłem w sobie biegowe nawyki i jak na dobre się wkręciłem, to zmieniłem buty na droższe (adidas), które wcale nie okazały się jakoś specjalnie lepsze.
Spadek witalności akurat nie musi się łączyć z nieodpowiednim odżywianiem - może to być kiepska regeneracja, bądź po prostu za szybko i za dużo na
@Siman: nie masz w pobliżu decathlonu? Miewają dobre ceny na zeszłoroczne buty. No i warto poprosić o włączenie bieżni, żebyś mógł przetestować na żywo...