Wpis z mikrobloga

@Kempes: Miodek pisał o Mesztach: "Na pierwszym miejscu wymienia on meszty - "półbuty męskie lub damskie". W słownikach zarejestrowane są hasła meszt i meszta, zwykle w liczbie mnogiej meszty - "miękkie, lekkie pantofle", opatrzone kwalifikatorem regionalności krakowskiej i lwowskiej. Wskazuje się też na osmańsko-tureckie pochodzenie tej formy (mest - "pantofle bez obcasów")."
Mieszkam koło #pszczyna do Krakowa mam jakieś ~80km i może to stamtąd to do nas przywędrowało.
Tylko kapcie i ciapy z tych określeń wydają się sensowne. Kto mówi na kapcie pantofle?!


@chwed: Kapcie!? srsly? To ma być sensowne? Kapciami to można nawet zwykłe buty nazwać a "ciapy" to już w ogóle jakaś abstrakcja.
i KAPCIE a nie żadne chapcie


@bitcoholic: dokładnie, nie wiem skąd chapcie ktoś wymyślił (Wałbrzych here)

Jakby ktoś w okolicy starszy powiedział papcie czy papucie też bym się nie zdziwił, norma.

Laczki i pantofle jakoś całkiem mi nie pasują. Wg mnie to określenie na inne obuwie. Pantofle to obuwie wyjściowe, ale może to też być obuwie domowe tylko nie takie wsuwane jak klapki tylko zakrywające piętę. (np. patrz obrazek)
shusty - > i KAPCIE a nie żadne chapcie

@bitcoholic: dokładnie, nie wiem skąd chap...

źródło: comment_x3DV3rbKjM2lRBhiaWBhs45FR3l0gqKO.jpg

Pobierz