Wpis z mikrobloga

Ja to nie rozumiem czemu nie można hodować chronionych lub zagrożonych gatunków. Przecież to by działało korzystnie na ich liczbę. Takie terrarystyczne świry dobierają specjalnie dietę dla zwierząt, temperaturę do wylęgu itd. Po dłuższym czasie od doprowadzenia do hodowli ludzie zaczęli by takie nadmiarowe żółwie - np. z wylęgu wyrzucać do jezior jak to ma miejsce z czerwonolicymi, które już występują chyba częściej od błotnych w Polsce. Tak samo by to działało z innymi gatunkami i problem rozwiązany.
#zolwie #terrarystyka #zwierzeta #prawo #niepopularnaopinia
gerwant2k - Ja to nie rozumiem czemu nie można hodować chronionych lub zagrożonych ga...

źródło: comment_Bu70tjtn66qzk23kYUTTmLGOSkM65rm0.jpg

Pobierz
  • 60
@gerwant2k: W terrariach bardzo często hoduje się te gatunki, którymi łatwo się zajmuje, łatwo rozmnaża oraz łatwo się adaptują do nowych warunków.
Rzadkim gatunkom natomiast, żeby się rozmnażały należałoby stworzyć zbliżone warunki do tych w ich naturalnym środowisku. Jest to o tyle trudne, że często nie udaje się to nawet placówkom naukowym, a co dopiero zwykłym amatorom.
@wogx : no to powiedz mi jakim cudem żółwie czerwonolice hodowane od pokoleń w akwariach wypuszczone na wolność są w stanie zagrozić ekosystemowi a nie umierają po tygodniu z głodu.