Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś się zastanawia co się będzie działo z #bitcoin przy splicie sieci to proszę:
https://steemit.com/news/@lexicon/burstcoin-network-large-scale-attack
Tak to wygląda w przypadku #burst
- Nie działają poole - ddos-y
- Kopane jest obecnie 5! forków
- Cena spadła z 900 do 350 sat - co i tak jest mega wysoko przy tym co się dzieje
- Giełdy przełączają wallet w stan offline, nie można sprzedać coinów ani ich przesłać bo nie wiadomo w którym łańcuchu wylądują
- Górnicy wracają do kopania solo
- Nie da się wykonywać tranzakcji w sieci
- Portfele się nie synchronizują - brak nodów
Miałem duże zaufanie do tego projektu dzięku ogarniętym devom i community, jestem z nim od genesis bloku i wspieram ich od tamtej pory. 90% mojego baga sprzedałem na pompie w przedziale 700-900 sat. Ostatnio już widziałem, że sieć zaczyna forkować i zacząłem używać giełdy jako walletu i dzięki temu udało mi się wyjść ze wszystkiego i swoje zarobić.
#kryptowaluty #btc - Nie idźmy tą drogą - możemy się uczyć w tym momencie na cudzych błędach zamiast popełniać własne.
  • 13
  • Odpowiedz
@m00n: Nie porównuj jakiegoś shitcoina rozwalanego przez botnety do bitcoina. Popatrz lepiej, jak przebiegały hard-forki w ethereum (było już 5) albo monero.
  • Odpowiedz
@m00n: Ale po co mają się nawzajem atakować, skoro to odbije się niekorzystnie na cenie obu forków? W shitcoinach to możliwe, bo to śmieszne kwoty. Jak się ma do stracenia miliony dolarów, to rozsądek wraca.
  • Odpowiedz
@o_40855: O tym właśnie piszę, żeby kierować się rozsądkiem :) A to nie aż taki shitcoin tam też są miliony USD w kapitalizacji i nie wiadomo ile w sprzęcie bo pojemność sieci to dziesiątki petabajtów a przygotowanie sprzętu do kopania związane z generowaniem plotu to czasem miesiące (w zależnośći od wielkości plotu) więc to nie jest tak, że każdy janusz może sobie kupić magazyn dysków twardych i sforkować sieć.
  • Odpowiedz
@m00n: a próbowałeś może z #storj? czy kopanie #burst dużo obciąża procesor? mam maszynę na której kopie XMR za pomocą CPU i zastanawiam się czy można jednocześnie wykorzystać dyski do kopania bursta
  • Odpowiedz