Wpis z mikrobloga

Chcielibyśmy się wraz z dziewczyną wprowadzić we wrześniu do Poznania, jednak słyszałem, że wszędzie wołają zaświadczenia o pracy(etat). Czy któryś z mirków mógłby potwierdzić, że tak ciężko jest znaleźć mieszkanie dla studentów? Mowa tutaj o kawalerce. Studia zaoczne, ja będę miał zapewnioną pracę na zlecenie a moja dziewczyna będzie szukać.
Może ktoś z Was ma jakieś info o kawalerce to chętnie przyjmę :) Po przeprowadzce stawiam dobre piwo :)
#poznan
  • 11
@Noiser13: we wrześniu to już za późno na szukanie mieszkania, chyba, że jesteście gotowi na prawdziwą walkę (klikanie F5 na stronach i telefony non stop - ogłoszenia znikają po 5-10 minutach).
Żadne zaświadczenie nie jest potrzebne
@Noiser13: Ciężko będzie z tą kwotą znaleźć coś sensownego. Mieszkania poszły w górę. Ja aktualnie płacę 1450 zł ze wszystkim za mieszkanie 2 pokojowe(które kiedyś było kawalerką z oddzielną kuchnią).
@Noiser13: Też szukałem właśnie w tej cenie kawalerki i znalazłem dosyć szybko. Co prawda było to miesiąc temu i nie jest to centrum (Piątkowo), ale za to standard na 4+ w skali człowieka (nie studenta :D). Co do zaświadczeń - wynajmowałem w Poznaniu 5 różnych mieszkań i nigdy nikt ode mnie nie chciał niczego. W zasadzie podczas przeglądania ogłoszeń, tylko raz się na takie wymagania natknąłem.
@Noiser13 pod koniec września juz ciężko ale na początku jeszcze da radę. Choć ja z niebieskim się przeprowadzalismy po miesiącu z jednego mieszkania do drugiego w listopadzie, bo znaleźliśmy lepsze, mniej niż 1300 ze wszystkim, więc da się. Ale lepiej być na miejscu i szukać, jechać od razu ;)