Wpis z mikrobloga

@try_catch_finnaly Akurat C++ zwykle nie występuje w ofertach pracy razem z milionem innych technologii. Tak naprawdę najczęściej oprócz samego C++ wymagana jest znajomość biblioteki standardowej, boosta, czasem Qt oraz jakiegoś języka skryptowego, czyli niby żaden kosmos ale pamiętajmy że samo opanowanie podstawowego języka na poziomie samodzielności (w której niczego przy okazji się nie psuje) do łatwych nie należy.
  • Odpowiedz
@Piz-dur: Napisz dokładniej co umiesz. Jako stażysta to od 0 do pewnie 2k pln na reke max.
Junior 3k+ na rękę.
regular 5k
Wiadomo, im więcej umiesz tym łatwiej negocjować. Jeśli umiesz tylko tyle C++ co nauczyli cię na stutiach to raczej staże (Ericsson proponował ludziom staże wakacyjne za 1500 brutto lol) albo junior. No i nie liczyłbym na 15k ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@try_catch_finnaly: No nie, 15k to nie, wiadomo :) Po prostu słyszałem różne opinie, a to że #!$%@? płacą, z drugiej strony że właśnie bardzo dobrze i trochę jestem zakłopotany, chciałbym rozwiać wątpliwości. Zamierzam powysylac trochę aplikacji w niedługim czasie.
  • Odpowiedz
@informatyk: Dokładnie, samo "umiem w C++" samo w sobie bardzo niewiele mówi, ani jaki poziom, ani co dokładnie :)
@Piz-dur: Co rozumiesz przez dodać? W sensie nauczyć się/ogarnąć? Szczerze to nie wiem jeśli chodzi o C++. Jesli o mnie chodzi to CV zawsze piszę pod ofertę/ogłoszenie.

Ale jak znasz Pythona na poziomie seniora to jest niezła kasa do zgarnięcia :D Oferta ważna tylko do 31 lipca :D
  • Odpowiedz
@informatyk: No a biblioteka standardowa to nie jest podstawa? To się liczy jako oddzielna umiejętność?
Tak, Qt muszę ogarnąć i myślę sobie teraz że dobrze jakbym zrobił jakaś pierwsza swoją aplikację używając do tego właśnie Qt.
  • Odpowiedz
@Piz-dur no wiesz, język to język: ma składnię, reguły, sposób zarządzania pamięcią itd. A biblioteka to biblioteka - pewien zbiór klas, kontenerów, algorytmów i funkcji. Jak ktoś mówi mi że zna C++ to nie zakładam od razu że z std zna cos więcej niz string i vector. W nowych wersjach C++ w bibliotece standardowej jest cała masa ciekawych algorytmów, których znajomość wcale nie jest taka powszechna.
  • Odpowiedz