Wpis z mikrobloga

Mireczki z #gry , jestem graczem tak jak Wy. Obecnie znajduje się w fazie, którą najlepiej opisuje zdanie: "Boże, nie ma w co grać. Na maxa bym w coś pograł, najlepiej ze znajomymi". Mam wam do pokazania pewną ciekawą grę, która już ponad 10 lat pomaga mi przeżyć okres "niemawcogrania". Zapewne młodsi gracze (heh, tez jestem młody) w ogóle nie poczują takiego typu rozrywki (może się mylę?). Gra skierowana jest raczej do miłośników papierowych RPGów, którzy nie mają już czasu na takie zabawy. Gra nadaje się idealnie na poklikanie, gdy w pracy zajmujemy się głownie przeglądaniem facebooka. Kochasz fantasy - pokochasz Arkadię. Arkadia to #mud, czyli Multi User Dungeon - interaktywna, w całości tekstowa gra sieciowa (tibia to przy niej mały pikuś), stworzona z połączenia dwóch domen: świata Warhammera oraz dobrze znanego Wam universum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego w opowieściach o wiedźminie. Spotkamy tam zarówno Mutanta Chaosu walczącego z Rycerzem Sigmara, jak i bandę wiewiórek z Komanda Scoia'tael wycinających kolejną wioskę, której chroni Wolna Kompania czy Hufcem Mahakamskim.

Gra daje nam nie tylko bardzo szerokie możliwości w kwestii rozwoju postaci. Gildie w grze (wymienione wyżej, ale także Gladiatorzy, Rodzina Alderazzi (mafia), Zabójcy Trolli, Kompania Czarnego Gryfa, Ochotniczy Hufiec Mahakamski, Korsarze ze Skellige, Gnomi Wynalazcy i wiele innych), prowadza aktywną politykę. Całość polityki w grze opiera się na interakcji graczy, która jest w zasadzie nieograniczona. Gildie zawierają sojusze, wypowiadają wojny, zdradzają swoich przyjaciół i zdobywają potężne artefakty pozwalające im "rządzić" w świecie gry. Dodając do tego różnorodność świata #wiedzmin i klimat #warhammer mamy wspaniałą mieszankę.

Co robi nowy gracz? Nowy gracz tworzy postać, wchodzi do pierwszego miasta i... no właśnie. Robi co chce. Może przesiedzieć cały wieczór rozmawiając z napotkanym elfem o kwestiach asymilacji, albo zacząć polowanie na szczury, które pałętają się po dokach Novigradu lub Nuln. Do tego jest jeszcze zwiedzanie świata, łowienie ryb, noszenie paczek, łapanie dzikich zwierząt, szukanie dziwnych okazów kamienia w górach, ścinanie drzew, walka z graczami, walka z mobami i wieeeele innych :) Olbrzymi, złożony z tysięcy lokacji świat Arkadii, pełen smaczków i niespodzianek.

Przygotowałem dla zainteresowanych dwa krótkie poradniki:
>> Opis czym jest Arkadia
>> BARDZO podstawowe porady jak zacząć

Zakładajcie postać i sami sprawdźcie :)
>> Załóż postać <<

Jeżeli ktoś się zainteresuje i użyje tagu #arkadiamud lub #mud chętnie pomogę mu w początkach. Zapraszam też na prv :)

Wołam @vulz, @dontonek, @xevan. @kasiknocheinmal, @seeksoul, @rafi94 i @PrzecineQ bo kiedyś interesowali się tematem Mudów w jakimś znalezisku :)
Pobierz Pipek - Mireczki z #gry , jestem graczem tak jak Wy. Obecnie znajduje się w fazie, kt...
źródło: comment_d3DFYPTeokVZocHQRXhfNRoAALYJ18hD.jpg
  • 28
Mam w gildii ludzi, którzy grają godzinke tygodniowo.


@Pipek: JAK?
Aktualnie nie gram, ale jak grałam, to albo zbierałam zielsko pół dnia, albo chodziłam, rozdawałam ciastka (niziołką jestem, zielarką - aktualnie w sumie myśliwy, bo się zielarstwo wyrównało) i oglądałam świat zamiast expić. W godzinkę ani jednego, ani drugiego nie da się robić. A jak się robi dłużej, to się potem śnią sny w literki :D
@Pipek: mam kilku stałych odbiorców, jak już coś nazbieram, a gram bardzo nieregularnie, że wtedy piszę do nich listy o zbiorach i prędzej czy później odpisują ;) Ale na ciastko zawsze możesz liczyć, świeżutkie z Fandall, najlepsze!