Wpis z mikrobloga

@Dawul: jakie przeszkolenie? Do czego? Będziesz archiwizował akta, układał i segregował zwrotki, czasem skserujesz akta. Do tego nie trzeba przeszkolenia. Panie Ci pokażą co i jak i jedziesz z koksem
@Dawul: podczas praktyk była jedna dziewczyna na stażu i robiła właściwie to samo co ja, no jeśli protokołowanie to pewnie z czasem będziesz to robił, ale na 100% nie od początku
@Dawul: w zasadzie tyle, nie wiem czy byłeś kiedyś w sądzie to od razu powiem że na wejściach są bramki z wykrywaczami metali tak więc jak coś metalowego będziesz miał to musisz to dać na bok. Co jeszcze... wiele drzwi jest otwieranych tylko za pomocą specjalnej plakietki także jeśli ktoś Cię gdzieś pośle to istnieje duża szansa że będziesz musiał albo korzystać z tych "domofonów" albo prosił o tę plakietkę żebyś
@Dawul: to zależy do jakiego wydziału trafisz. Tam gdzie byłam (III cywilny) protokołowanie na rozprawach to w zasadzie od drugiego dnia, a tak na codzień to normalnie wykonywanie postanowień sędziego, czyli w zasadzie wszystko to co robi sekretarz sędziego.
@Dawul: W takiej pracy nie nauczysz się za wiele. Albo będziesz protokołował od rana do 15stej na sali rozpraw, albo siedział w sekretariacie i wysyłał pisma typu doręczenia orzeczeń, zawiadomienia czy wezwania na termin.
@Dawul: w komentarzach zostały trochę pomieszane stanowiska ( ͡° ͜ʖ ͡°) staż urzędniczy to nie to samo co staż z urzędu pracy.

Stażysta z konkursu jest normalnym pracownikiem, ma umowę o pracę i określony zestaw obowiązków. Zarobki też "normalne", w Szczecinie w rejonie pewnie będzie to około minimalnej, w okręgowym pewnie 1600-1700 na rękę (ale ta różnica nie musi tak wyglądać, tak sprawa przedstawia się w Warszawie).