Wpis z mikrobloga

#poznan - nowa inwestycja mieszkaniowa na #wilda, a dokładniej na szczycie skarpy Błonia Wildeckiego - Saperska 30.

Cały tekst tutaj.

Fragment

Będzie to druga inwestycja w Poznaniu, belgijskiej firmy OKRE Development. Projekt zlokalizowany zostanie w południowej części Wildy, na szczycie skarpy Błonia Wildeckie. W ramach inwestycji powstanie 126 mieszkań o łącznej powierzchni 6795 mkw.

Osiedle "Saperska 30" stworzą dwa starannie zaprojektowane budynki mieszczące łącznie 126 mieszkań z wydzielonym placem zabaw i wspólnymi piknikowymi altanami. Ze wschodnich okien swoich mieszkań przyszli mieszkańcy osiedla będą mogli podziwiać niezwykłą zieloną panoramę nadrzecznej części Poznania.


Podoba Wam się?
#architektura #budownictwo #nieruchomosci #design #mieszkania
Projekt_Inwestor - #poznan - nowa inwestycja mieszkaniowa na #wilda, a dokładniej na ...

źródło: comment_95cqRGhtAQ2og37nUOQCrpK3NyaaktzC.jpg

Pobierz
  • 13
@godeath: @Barierka_z_napisem_LidlJestTani:
Moja babcia mieszkała w tej okolicy, na rogu Saperskiej i Czwartaków bawiłem się na placu zabaw. Saperska była zawalona samochodami już w latach 80 i na początku 90, jak jeszcze jednostka wojskowa tam była. Popatrzyłem sobie na Google Maps, tam pod 28/30 jest jakiś parking, ale zupełnie pusty. O co chodzi?
@Barierka_z_napisem_LidlJestTani: W rejonach poza śródmieściem obowiązuje 1,5 miejsca parkingowego na mieszkanie. Inwestycja więc warunki spełnia. :) To że Wechta zachachmęcił to już nie jest wina, ani odpowiedzialność innych inwestorów.

@Projekt_Inwestor: Architektura jak dla mnie poprawna i nawet momentami ciekawa. :)
Urbanistycznie zmieniłbym tylko położenie placu zabaw, tak żeby wzdłuż Saperskiej nie było tak długiej wyrwy w zabudowie. Gdyby ten schodek/obniżenie zabudowy mniejszego budynku (patrząc na trzecie zdjęcie) przeciągnąć aż do
@Turambetto: Ten plac zabaw to wogóle zbędny, 100 metrów dalej jest plac zabaw przy Czwartaków, chociaż na StreetView wygląda tak, jak go pamiętam sprzed 30 lat. Chyba że to wymagana powierzchnia biologicznie czynna