Wpis z mikrobloga

Beka... najlepsze jest to, że zakładałem to i w niedziele próbowałem się wbić na giełdę z przelewem 70tys.. zaczynając przygode z BTC i dopiero przelew doszedł w poniedziałek jak ceny wzrosły pod 8tys. za 1BTC.. gdyby się udało w niedziele wbić z tą kwotą to wg obliczeń miałbym do dzisiaj ~16 tys. zysku minus podatek 13 tys. ... czy to w ogóle możliwe? Dobrze liczę? :P czy taka akcja jest możliwa w kolejną niedzielę przed 1 sierpnia?
#kryptowaluty
MauserAbuser - Beka... najlepsze jest to, że zakładałem to i w niedziele próbowałem s...

źródło: comment_hBw49R96AVhWF7DGDLak6NBBkqf0vyes.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@MauserAbuser: Źle to liczysz, nie wiem skąd Ci powychodziły liczby jak podatek 13 tys? Zysk trochę mniejszy niż piszesz.

Pomogę, myślę że wszystko zrozumiesz :)

70 000 PLN zainwestowane w BTC po cenie 7000 PLN/1BTC = 10 BTC
I jakbyś miał teraz te 10 BTC, sprzedając po aktualnej cenie 8225 PLN/1BTC miałbyś 82 250 PLN.

Podsumowując:
Koszt inwestycji: 70 000 PLN
Przychód z inwestycji: 82 250 PLN
Zysk do opodatkowania =
  • Odpowiedz
@MelomanBTC: Kwota tam była chwilami 6700 za 1BTC. Czyli 70 000zł / 6700 daje nam -> 10,45 BTC.
Sprzedając aktualnie za 8200 x 10,45 BTC mamy -> 85 672 zł - 70k wkładu, 15 672zł to mnożymy x 81 % co daje nam 12 700zł czystego zysku.

Ogólnie siedzę dopiero od kilku dni w BTC, dawien dawna się tym interesowałem, jednak nie zainwestowałem w to ani centa, choć myślałem o farmie
  • Odpowiedz
A no i aktualnie nie zainwestuje bo hossa wg mnie jest zbyt duża w porównaniu do kilku dni temu.
Pytanie jeszcze jedno, czy np trzymanie takiej sporej kasy na BitBayu i czekanie do niedzieli (w weekendy przelewy nie przechodzą) nie jest zagrożeniem? Chodzi mi o PLN, bo stan BTC stoi na 0 ciągle. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@MauserAbuser: Nie przyjmuję wartości 6700 PLN, bo hehe już to widzę jak idealnie wyczuwasz gdzie jest "dno" dołku (spadku), więc nie żartuj sobie z tym. Wiem, że fajnie sie analizuje kurs po, ale tak pięknie to nie wygląda jak już spekulujesz live ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Daj znać jak powiedzie Ci się spekulacja, jak już będziesz grał prawdziwym kapitałem, a nie analiza po fakcie, bo to aż
  • Odpowiedz
@MelomanBTC: byłem pewien w 90% że po niedzieli wzrośnie, tak wyczułem dołek, czułem że poniżej nie spadnie - miałem zamiar kupić przy kwocie przynajmniej poniżej 7tys., znikąd hajsu nie przelalem od razu jak najszybciej na giełdę.
  • Odpowiedz
@MauserAbuser: Żeby był milionerem grając na giełdzie potrzeba paru rzeczy: kapitał w ilości ~ 100k + stalowe jaja + intuicja - ignorancja*100. Jak sam widzisz nikt tu nie spełnia nawet jednego z tych warunków xd Sam gram na gpw, szczerze mowiac na handlu krypto mam póki co -3k w plecy przy inwestycji 12k. na gpw mam obecnie 54k a zaczynałem z 32,5k i kurde szczerze mowiac do krypto trzeba o wiele
  • Odpowiedz