Wpis z mikrobloga

Beka... najlepsze jest to, że zakładałem to i w niedziele próbowałem się wbić na giełdę z przelewem 70tys.. zaczynając przygode z BTC i dopiero przelew doszedł w poniedziałek jak ceny wzrosły pod 8tys. za 1BTC.. gdyby się udało w niedziele wbić z tą kwotą to wg obliczeń miałbym do dzisiaj ~16 tys. zysku minus podatek 13 tys. ... czy to w ogóle możliwe? Dobrze liczę? :P czy taka akcja jest możliwa w kolejną niedzielę przed 1 sierpnia?
#kryptowaluty
MauserAbuser - Beka... najlepsze jest to, że zakładałem to i w niedziele próbowałem s...

źródło: comment_hBw49R96AVhWF7DGDLak6NBBkqf0vyes.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@sage_Slav: ktoś tutaj pisał że zrobił sobie takiego bota i robiło to x transakcji w jakimś tam czasie.
Ogólnie było tego dużo. Bardzo dużo
No i się zastanawiam, jak by ktoś potem chciał się z tego w urzędzie rozliczyć, to tam trzeba podobno przedstawić wszystkie akcje kupno/sprzedaż jakie się przeprowadziło, wszystko ma być udokumentowane...
Po takim bocie to pewnie trzeba było by kila tomów wydrukować. Abstrakcja totalna. No i ciekawe
  • Odpowiedz
@anty-fronda: a i o papiery bym sie nie martwił - do zysków kapitałowych (więc i z krypto) jest pit 12c chyba i tam wpisujesz po prostu zysk i straty. czyli suma wszystkich sprzedaży, suma wszystkich prowizji i suma wszystkich zakupów. wiec urzad i tak dostaje tylko papierek w liczbie jeden. Swoja droga ten sam pit powinny wyslac kryptogieldy ale myslalem ze to prawnie nie jestt jeszcze prawnie rozwiązanie - stad
  • Odpowiedz
@sage_Slav: kupię oficjalnie 1btc potem 10btc zarobione np na narkotykach wpłacam na giełde, sprzedaję z zyskiem, rozliczam pit/podatek i kasa wyprana. No raczej mogą to chcieć sprawdzić skąd ta kasa i czy faktycznie grałeś tak jak zeznajesz w rozliczeniu. To jest cięzki temat.
Ja zawsze myślałem właśnie tak że policzę zysk od tego podatek i spokój. A jak poczytałem to to się nie tak podobno robi. Problem w tym ze
  • Odpowiedz
@anty-fronda: mogę się mylić, ale - np z DBmakler dostaje corocznie pit - który potem musze złożyć w zeznaniu podatkowym. Czy oni tego PITu, nie wysyłają równorzędnie do urzędu skarbowego? Jeśli tak, to czy kryptogiełdy też maja taki obowiązek? Jeśli nie maja, to nawet nie musisz składać tego pitu i sie rozliczac, bo kto ma o tym wiedzieć?

A Twój pomysł prania hajsu bardzo dobry, pod warunkiem, że te giełdy
  • Odpowiedz
@sage_Slav: no ja przyznam że jestem za cienki do tego, nie jestem juz wstanie tego wszystkiego poskładać do kupy żeby się całkowicie kompletnie rozliczyć. Zostaje rozbić wszystko na znajomych i przez nich wypłacać niewielkie kwoty aż do wyzerowania "bankrolla" Potem wpłacic spowrotem i zacząć prowadzić księgowość.

Albo założyc konto bankowe w uk/finlandia tam jest duża kwota wolna od podatku. to by może można było na lajcie wypłacać bez zabawy w
  • Odpowiedz
@anty-fronda: konto bankowe nic Ci nie da. Musiałbyś założyć firme/mieć obywatelstwo w danym kraju.

Powiem szczerze, że nie do końca rozumiem o co CI chodzi. Napisałem wszystko post wyżej jak to wygląda w rozliczeniu kapitałowym. Jak nie wiesz jakie masz straty/zyski to olej to - jak kryptogiełdy nei wysyłają do Ciebie pitu to do urzedu tez nie, a jak nie ma informacji nie musisz sie rozliczać. no chyba ze ugrałeś
  • Odpowiedz
@sage_Slav: ciężko? Powiem Ci kwestia czasu aż uda ci się wyczuć ten rynek, a wtedy zyski są duże. Tu się wszystko pięknie uzupełnia.

A na krypto jest problem z rozliczaniem. Gra się na paru giełdach (mam konta na 7 giełdach i jestem aktywny na 3-4) weźmiesz udział w jakimś ICO potem sprzedasz z zyskiem na ether delta no jak to udowodnić? Nie da rady :D
  • Odpowiedz