Wpis z mikrobloga

Czekałem do nocnej z tym pytaniem, jaki system do odtwarzacza multimedialnego?
Już tłumaczę, mam starego della d620 core 2duo 2 Giga RAMu i chcę go używać jako takiego jakby smarta do TV, żeby móc odpalić Netflixa, YT itp, myślałem nad #kodi ale kiedyś się tym bawiłem jak jeszcze się zwało #xbmc i strasznie się #!$%@?ł, teraz jest zjadliwe? Albo jakiś w miarę lekki #linux a może #android? Co proponujecie?
  • 23
@metrom według mnie już lżejszej nakładki graficznej to nie ma. Szybko chodzi jakbyś zainstalował czystego androida na kilkuletnim telefonie
@metrom: openelec, libreelec jak dla moich potrzeb idealne rozwiazanie ale chyba nie ma wtyczki obslugujacej netflixa dla kodi, nie wiem dlaczego miales negatywne wspomnienia zwiazane z kodi czy dawniej xbmc, uzywam od wersji 10.0 i jest swietny kombajn multimedialny, mega stabilny
@metrom: no ale ma :)
to taki netflix na ktorym masz swoje zasoby filmowe/muzyczne. Zapamietuje w ktorym momencie uzytkownik zakonczyl ogladanie, ma wsparcie do napisow i mozesz narobic duzo dobrego jak np automatyczne dodawanie nowych piratkow :)
@metrom: ale po co instalowac lubuntu czy minta i na to np kodi? Skoro libreelec czy openelec załatwiaja to w jednej 2 minutowej instalacji, a całość startuje szybciej niz telewizor się włączy.
@skyfire no niby tak ale przy Lubuntu pozostała by jeszcze funkcjonalność zwykłego PC, wypalić jakiś film lub przejrzeć wypok, pewnie w 90% i tak będzie służył jako odtwarzacz lecz gdyby pozostał jeszcze w pewnym sensie laptopem... Może postawię to i to obok siebie
@skyfire no takie było pierwotne założenie ale wiesz jak to bywa, komputerów w domu nigdy za wiele :) będę jutro testować, nie wykluczone że będzie sam openelec bo jeszcze żona ma to obsługiwać i dobrze by było proste, ale mówisz że nie ma Netflixa? To by był trochę problem