Wpis z mikrobloga

@rezox:
- Przysiady same albo z obciążeniem
- drugie to wystaw jedną nogę do przodu, druga w tyle ugnij obie nogi i oprzyj ciężar ciała na przedniej nodze, coś podobnego do przysiadów też możesz to robić z obciążeniem albo bez (nie wiem jak to ćwiczenie się nazywa ale daje po nogach )
@SportoweSuple: Większość takich badań opiera się na pomiarze z użyciem EMG czyli aktywności elektrycznej w danym obszarze mierzonej na powierzchni skóry. To metoda, która nie ma udowodnionego przełożenia na wyniki treningu więc wg. mnie nawet nie ma nad czym się tu zastanawiać. Prostowniki grzbietu z tego co pamiętam mają sporo większą aktywację elektryczną w przysiadzie przednim niż w martwym ciągu, także ten... ;)

To badanie co wkleiłem jest ciekawe, bo mówi,
@berti: Dokładnie tak jak piszesz, co do prostowników się zgadzam :)
Ciekawi mnie za to jak to jest z angażowaniem np czwórek w rozróżnieniu na różne wariancje przysiadu :) Do tej pory byłam przekonana, ze to własnie fronty jeangażują najbardziej w odniesieniu do low baru np Głównie z obserwacji jeżeli chodzi o odczucia na sobie, podopiecznych i znajomych :)

Ale dzięki, zawsze fajnie się wymienić informacjami :)
@SportoweSuple: to co czujesz to przeważnie:
- najsłabszy mięsień
- najbardziej rozciągnięty mięsień
- najbardziej izometrycznie spięty mięsięń
To co czujesz przeważnie o niczym nie świadczy. Ludzie zastanawiają się nad jakimiś szczegółami a najważniejsze jest czy dany ruch daje Ci określone efekty (z uwzględnieniem miliona innych parametrów). Jeśli nie, to zmieniasz ćwiczenie.

Może tu znajdziesz podpowiedź :)
https://www.strongerbyscience.com/how-to-squat/