Wpis z mikrobloga

hey kryptomaniackie kryptomirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) mała mini-ankieta pod tytułem
"Kryprowaluty z największym potencjałem wzrostu popularności w 2017"
Jestem ciekaw Waszych opinii, przemyśleń, typów, może ktoś uważa, że jednak #bitcoin i #ethereum i potem już długo nic, może ktoś widzi potencjał w #monero, #ethereumclassic czy czegoś jeszcze innego; czy tak jak kilkoro moich znajomych, że aktualnie kryptowaluty będą w regresie z powodu technologii, spekulacji itd i niczego ciekawego nie ma się spodziewać?

#kryptowaluty
  • 10
@DraQ1: czym się wg Ciebie wyróżnia Monero, w czym dostrzegasz jego potencjał popularyzacji? Liczysz na komfortowe i bezpieczne korzystanie z niej w transakcjach internetowych, czy bardziej patrzysz spekulacyjnie na tą crypto licząc na zysk tanio kupując i drogo sprzedając?
@vvit0: szczerze ? lol podoba mi sie nazwa i logo ( ͡ ͜ʖ ͡)
Śledzę Monero od samego początku i podoba mi się założenie oraz wysoka skalowność. Czekam co dev pokaże i wtedy wrzucę w to troche grosza.
@DraQ1: ja do crypto podchodzę bardzo ostrożnie, mały włos bym się nie wpakował w temat na górce, która jak widać runęła; jednak mnie ciekawi ten temat bardziej z perspektywy ewolucji pieniądza - czy któaś crypto będzie w stanie stać się czymś na wzór aktualnie dolara, czy jeszcze musi się coś zmienić w podejściu devów przy "tworzeniu" crypto, czy się pojawi jakaś nowa myśl techniczna, która usprawni i jeszcze bardziej spopularyzuje kryptowaluty
@vvit0: teraz sytuacja się trochę pogmatwała bo na rynku pojawiło się stado scamerow p&d na porządku dziennym. Nawet bardzo ambitne projekty grzęzną w tym bagnie. Mam przeczucie że jest to kluczowy moment dla całej idei crypto pieniądza. Z jednej strony masz idealistów któży poświęcają czas i pieniadzę na rozwój, a z drugiej cały black market piorący swój smierdzący hajs w coinach. Nie zapominajmy również o małych brudnych "czajnikach" które gromnie chwyciły