Wpis z mikrobloga

#idiotabuduje dziś chciałem zaprezentować szczyt mojego geniuszu cebulactwa.
Jak każdy wie, urządzenia nie są obecnie drogie, drogie są za to części eksploatacyjne. W tym przypadku worki do odkurzaczy z filtrem.
Do rzeczy, żeby przycebulić i jednocześnie nie #!$%@?ć urządzenia wymyśliłem takie o to coś.

Potrzebujemy:
- worek miękki do odkurzacza innego typu, jakikolwiek byleby zmieścił filtr z naszego odkurzacza.
- nożyczki
- uszczelkę od słoika z ogórkami (można inną ale ta zdała egzamin.)
- jakiś mazak, lub cokolwiek do pisania.

sposób wykonania:
Odklejamy tekturkę z worka, kładziemy na worek filtr, odrysowujemy jego linię, rysujemy 4 linie cięcia (różowe), tniemy po liniach do wewnętrznej granicy koła. Do worka wkładamy korek do przykręcania, następnie ostrożnie naciągamy worek na filtr, dodajemy na wierzch uszczelkę po ogórkach, zakręcamy i #!$%@?. Można odkurzać. Sposób testowałem już, od czasu do czasu należy sprawdzać czy worek nie uległ zniszczeniu ale jeszcze mi się to nie zdarzyło. Dziękuję za uwagę. ( ͡º ͜ʖ͡º)
#narzedzia #majsterkowanie #cebula #budujzwykopem
Pobierz z.....e - #idiotabuduje dziś chciałem zaprezentować szczyt mojego geniuszu cebulactwa...
źródło: comment_k6CcIaiWx8kPN7HL9xygw97k7R7hFGRy.jpg
  • 20
@dlugi_: tu bardziej chodzi o niewiedzę kupujących. Są wd3 premium i inne które maja na przykład metalowa komorę, filtr montowany przy silniku i inne akcesoria. Ja mam taki. Najpierw żałowałem ale teraz już nie.
W tym przypadku worki do odkurzaczy z filtrem.

Do rzeczy, żeby przycebulić i jednocześnie nie #!$%@?ć urządzenia wymyśliłem takie o to coś.


@zarejestrowalemsie: używając na budowie odkurzacz "przemysłowy" z lidla testowałem m.in. naciąganie na filtr jako dodatkowe zabezpieczenie damskiej cienkiej podkolanówki "antygwałtki", nawet dobre rezultaty to dawało.
@zarejestrowalemsie: metalowa siatka będzie zbyt kłopotliwa w użyciu. Siatka głośnikowa - czemu nie, ale będzie z tym więcej pierdzielenia, choćby z uszyciem stosownego cylindra. Pończochę zaś po prostu się naciągało i już, u mnie trzeba tylko było obciąć ściągacz, bo się naciągnąć nie dawało, ew. może trzeba było kupić podkolanóweczki w rozmiarze Słoń XL.
Taka siatka jest za rzadka dla pyłu i pod tym i tak się syf zbierał, niemniej zdejmując
@zarejestrowalemsie: zobacz sobie film na kanale dom i drewno - worek do odkurzacza typu long life - Jarek zrobił filtr ze starej poduszki. Wykonana jest z tkaniny inlet. Zobacz na allegro, nazywa się to np tkanina zasypowa andrychowska. Splot jest taki, że przepuszcza powietrze ale zatrzymuje dużo syfu w środku. Warto spróbować.
Jak każdy wie, urządzenia nie są obecnie drogie, drogie są za to części eksploatacyjne. W tym przypadku worki do odkurzaczy z filtrem.

@zarejestrowalemsie: to trzeba jeszcez separator cyklonowy kupić od majfrienda (~20$ za sprawdzoną konstrukcję) lub zmajstrować (wg mnie nie warto, chyba że się kto mocno nudzi).
https://www.wykop.pl/wpis/12884383/10-10-cyklonowy-separator-wiorow-smieci-do-odciagu/
Zależnie od przepływu powietrza i rodzaju wiórów-brudu - ma sprawność separowania naprawdę zadziwiającą (np na wiórach z mdf-u potrafi mi zapełnić 30L beczkę
Pobierz hrumque - > Jak każdy wie, urządzenia nie są obecnie drogie, drogie są za to części e...
źródło: comment_SZtShZUyqGC4VhwvUKZD0c0qoJz6vZGo.jpg