Wpis z mikrobloga

Siema Mireczki i o zdrowie pytam! Ale przejdźmy jednak do sedna, mam pewien problem z #plush na kartę. Otóż chciałbym #pytanie i #kiciochpyta o pakiet internetowy. Mam opcję za 25 zł z darmowymi esami, mms, rozmową i 10 gb pakietu z darmowym socialem tj. fb, mg, insta i whatsapp. Problem dotyczy mi instagrama, który pobiera mi pakiet, a nie powinien, reszta socialu jak fb i mg działa bez zarzutu i nie ruszają pakieta, whatsapp nie używam. Plush póki co nie raczy mi odpowiedzieć na te moje pytanie dotyczące instagrama czemu pobiera pakiet, a nie powinien. A taryfę posiadam Nowy Plush gdzie przeszedłem ze starej taryfy, która kosztowała mnie 29 zł i 6 gb netem tylko z Ja + na kartę.

Dodam screena jak to wygląda po użyciu instagrama i gołym okiem widać, że pożarło mi pakiet. Dodam, że youtube nie używam na lte i w żadne linki pod zdjęciami insta nie klikam i nie wchodzę w strony internetowe bezpośrednio.

#android #plus
Losowany - Siema Mireczki i o zdrowie pytam! Ale przejdźmy jednak do sedna, mam pewie...

źródło: comment_IppMaYzmLNjC0Ir6B57FbHSZ0eJevO5t.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Losowany: Z podanego screenu wynika, że wszystko powinno być rozliczane prawidłowo. Posiadasz pakiet, który umożliwia korzystanie z Social Free. Prosimy Cię o ponowne sprawdzenie, czy zostanie on pomniejszony. Aby mieć pewność, że liczba prezentowanych danych jest prawidłowa:
- wyłącz transmisję danych, odczekaj parę minut i sprawdź liczbę pozostałych jednostek,
- włącz transmisję danych i skorzystaj ze wspomnianej aplikacji,
- ponownie wyłącz transmisję i po paru minutach sprawdź pakiet.

Transfer może być
  • Odpowiedz
@Specjalista_Plus: Doszedłem do innego wniosku, że przeglądając instagrama, zaznaczam same zdjęcia - oczywiście pakiet jest nieruszany, jest tyle samo jednostek. Wykminiłem, że winowajcą pobieranego pakietu są filmy na instagramie, relacje ludzi tak jak i to samo pobiera pakiet w wyszukiwarce insta, gdzie oglądasz filmy, które mogą Ci się spodobać. Czyli co? Filmy na insta, a zdjęcia na insta to dwie różne rzeczy? Przecież to jest taka sama aplikacja i jak moim
  • Odpowiedz
@Losowany: Zgodnie z zapisem w regulaminie:

„Pakiet Social Media nie pomniejsza limitu transferu danych z aktywnego pakietu transmisji danych w ramach serwisów Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp z wyłączeniem transmisji danych przez serwery proxy, aplikacji korzystających z mechanizmów kompresji danych (np.: przeglądarka Opera Mini), transmisji danych pochodzącej od reklamodawców zewnętrznych zamieszczających swoje filmy reklamowe w serwisach, pochodzące z innych serwerów. Bezpłatna transmisja danych w ramach serwisów Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp, nie dotyczy:
  • Odpowiedz
@Specjalista_Plus: no i to wystarczy, rzeczowa odpowiedź, która mnie usatysfakcjonowała, dzięki za ten zapis, którego przeoczyłem jak widać. Czyli jest wszystko ok ;)

A jeszcze jedno, ten rabat video 30 dni to czego dotyczy? Youtube, które muszę za pomocą kodu aktywować, gdzie pierwszy miesiąc jest darmowy, a kolejny pobierany za 5 zł, nie?
  • Odpowiedz