Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki potrzebuje pomocy z #komputery #windows #windows81. Posiadam pc z win8.1 oryginal, zainstalowany na dysku juz przy kupnie. dysk padl, mam nowy juz zamontowany, do tego mam plytke z win 8.1 for oem software tylko jest problem bo plytka jest 32bitowa a na poprzednim dysku mialam zainstalowana wersje 64bitowa. oczywiscie potrzebuje 64 bo mam 16gb ramu a 32 obsluguje tylko4. wyczytalam w necie ze kod od 32 bedzie dzialal na 64 tylko skad wziac oem 64? na stronie microsoftu jest tylk ozwykla instalka 8.1 a ja nie mam pojecia czy moj klucz 32oem zadziala na zwykla. poradzcie cos, jestescie madrzejsi ode mnie :) #informatyka #informatyk a moze #programista15k cos poradzi?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@BudziGlod: musisz sciągnąć Windows 8.1 w wersji 64 bit a oem pub box to sa "metody dystrybucji" i klucz w takim windowsie normalnie zadziała takze ściągaj śmiało. Najważniejszy jest oryginalny klucz i zeby był os 64 bitowy.
@bi-tek: dzieki kolego, wlasnie sciagam x64 ze strony microsoftu tylko nie mialam pewnosci czy moj klucz zadziala na zwykla wersje. a czy mzoesz potwierdzic ew zaprzeczyc ze moj klucz x86 zadziala na x64?