Wpis z mikrobloga

Odnośnie głosów, że pisowska reforma jest jak najbardziej zgodna z Konstytucją: nie jest (moim zdaniem, a co najmniej jest to kwestia do rozstrzygnięcia przez TK). Owszem, Konstytucja przewiduje możliwość przeniesienia sędziego lub przejścia w stan spoczynku, ale przepisy interpretuje się w myśl zasad (zasada jest nad przepisem!), a niezawisłość sędziów jest zasadą!!! Przepis ten powinien być zapewne wykorzystywany w przypadkach, jakby np. SN miał się np stać wyłącznie sądem do rozstrzygania spraw cywilnych, natomiast do spraw karnych miał np. powstać Trybunał Karny- bzdurka, ale powiedzmy, że tak by było- wtedy normalne byłoby np. przeniesienie sędziów od spraw karnych do tego Trybunału lub w stan spoczynku. Natomiast na pewno przepis ten nie uzasadnia, nie dopuszcza czystki!!!!! Nie ma takiej opcji, bo to niezgodne z zasadą niezawisłości sędziowskiej. PiS nie wprowadza zmian, które spowodowałyby np, mniejszy wpływ spraw do SN, co mogłoby się wiązać ze zwolnieniem jakiejś części sędziów. Ludzie, którzy pisali konstytucję przecenili świadomość polityczną Polaków, kulturę prawną w Polsce, tak samo z niezapisaniem niezależności prokuratury. Nikt się nie spodziewał, że Polska będzie republiką bananową bez TK, bo niezależny TK bez marionetki wolfgangowej zaorał by tę ustawę zdecydowaną większością głosów.
#neuropa #bekazpisu #sadnajwyzszy #sadownictwo #prawo #trybunalkonstytucyjny
  • 20
i w jakim celu to piszesz?


@twierdzakrzyzak: Bo mówisz o zasadach. A poz tym pisząc, że Polska bez TK będzie republika bananową mijasz się z prawdą. W Polsce wystarczy SN i nie potrzeba więcej darmozjadów. Mam nadzieję, ze byłem miły. xD
@skinnydog: nie napisałam, że jest zasadą xd taki sam debilizm, jak wytykanie ludziom tego, że piszą bd lub cb, bo to takie "gimbusiarskie", rzeczywiście mocnooo burzą odbiór wypowiedzi. psuedointelektualiści często lubią się wywyższać na tej postawie. (jestem w tanie zrozumieć uwagi o caps locka, bo to faktycznie utrudnia trochę czytanie).
jest republiką bananową, bo bez TK można zaorać SN w sposób niekonstytucyjny, jak ta ustawa.
a teraz pojawilo sie "sedziowie i ich zasady sa ponad konstytucja, bo konstytucji pisza bzdury". Niezly kabaret. Juz nie moge sie doczekac nastepnego odcinka:)


@Cheater: jakie zasady? Bo wymieniałam tylko niezawisłość sędziowską, która jest zapisana w 178 art. konstytucji. To zasada konstytucyjna, a nie wymysł sędziów, jesteś troszkę żałosny jak z takimi brakami podejmujesz się dyskusji o prawie. A co do tego, że zasada jest nad normą, to również nie wymysł
jak niezawislosc kloci Ci sie z zasadami wyboru i usuwania sedziow WPROST zapisanymi w konstytucji to pozostaje tylko zapytac takiego giganta prawa: Dla


@Cheater: na to pytanie masz odpowiedz w pierwszym wpisie, jeszcze trzeba mieć jakiekolwiek podstawy prawa (których ty nie masz, dlatego ośmieszasz się w każdej takiej dyskusji) i umieć czytać ze zrozumieniem.
@szczotkadokiblazadlugie: tutaj zostąło wyjaśnione, dlaczego to niezgodne z zasadą niezawisłości, pis robi czystkę rękoma ministra sprawiedliwości- nie trzeba być super inteligentny, żeby to dostrzec, hmmm, może skoro ktoś zaprzecza tak oczywistym faktom, to wszystko wskazuje a to, że jednak trollem jest? to nie tajemnica, nawet tyszka z kukiz 15 potwierdził, że pis zatrudnia internetowych trolli
Ej, ale jedynym twoim argumentem jest to, że zarzucasz każdemu, kto jest innego zdania niż wielmożny ty, że jest płatnym trollem. Trochę słabiutko, kolego. Nawet bym powiedział, że bardzo słabiutko.


@szczotkadokiblazadlugie: Powiedział ten, który wobec mających inne zdanie, stosuje takie argumenty:

koniecznie załóż folię na głowę, zieloneczko xD

Nie byłeś orłem w szkole, co? Oj, nie byłeś xDDDDDDD Ja bym cię z podstawówki szczerze mówiąc nie przepchnął dalej...

to tak jakbyś