Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #pocztapolska i #szczecin

Poczta Polska to średniowiecze ;x Jak zamawiam coś DHL - to normalnie w dowolnym momencie można sobie zmienić adres dostawy, dogadać się do godzin i tak dalej. Od PP chciałbym jedną rzecz. Normalnych godzin otwarcia. Wszystkie awiza trafiają na FUP, który pracuje 10-18, no #!$%@? nie godziny. Ale już UP do którego należy ten FUP pracuje normalnie 8-20.

Chciałbym jedną prostą rzecz - tak by awiza zostawiali mi na UP, nie na FUP. Jak patrzę w tracking i tak zawsze jest "UP wydane do doręczenia", "FUP awizowane do odbioru w placówce". Tak dużo?

No chyba, że mają średniowiecze i wszystko robią ręcznie (i ręcznie wpisują tracking, bo normą jest, że info pojawia się po kilku godzinach) i nie ma technicznie możliwości tego ogarnąć? Jakby mieli naklejki to skaner sam by powiedział "odnieś do UP" lub "odnieś do FUP". Ech.

  • 31
  • Odpowiedz
@plu5: Paczkę odebrałam tego samego dnia, wieczorem. Nie ma już co płakać nad rozlanym mlekiem. DPD, bo o nich mowa, umyło ręce od tego. Sprawa zakończona.
Nie musisz mi doradzać, znam się na temacie. Sama też miałam epizod w swoim życiu, gdzie pracowałam na WER Zabrze, znam PP od podszewki. Na co dzień współpracuję z innymi kurierami, od gabarytów po zwykłe paczki, różne firmy, co jedna to lepsza...
Czasami myślę,
  • Odpowiedz
@azgag: pp ma niewiele wspólnego z kurierką - inne zasady, inne procedury inna logistyka, ale to nieważne... natomiast zgadzam się w pełni, że bycie kurierem to styl życia ;] ale i cholernie ciężka praca.. i nie ma to jak telefon o 17 w upalny dzień (jak już jesteś w drodze na bazę, gdzie jeszcze trzeba rozładować nadania z samochodu, rozliczyć się w kasie i magazynie) od klietna u którego byłeś
  • Odpowiedz
@plu5:
Ja miałem przypadek z kurierem DPD, byłem w pracy a pan kurier nie zadzwonił,nie poinformował tylko sobie przyjechał po czym wrzucił paczkę przez okno, okno sąsiada. po czym jak zadzwoniłem do DPD to usłyszałem "no ale odebrał pan paczkę więc w czym problem"
  • Odpowiedz
@plu5: nie mówię,że każdy kurier to zło konieczne, bo znam wielu i są wporządku, aczkolwiek takie cyrki bardzo często się zdarzają.
  • Odpowiedz