Wpis z mikrobloga

#studbaza #agh #pk
W tamtym roku nie dostałem się na infe na EAIIB więc studiowałem też informatykę na WIEiKu na politechnice. W tym roku zmieniły się zasady rekrutacji i dostałem się na agh. I teraz pytanie: warto zacząć od nowa? Wydaje mi się że agh daje szerszą wiedzę teoretyczną (patrząc po syllabusie), na pk miałem właściwie po jednym sensownym przedmiocie kierunkowym na semestr a reszta to zapychacze nie związane z niczym . Przeniesienie od razu na drugi rok raczej nie wchodzi w grę bo zawaliłem elektronikę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 12
  • Odpowiedz
@ceem: Chyba sobie żartujesz, uwalać rok dla studiowania na innej uczelni i to informatykę? Jeśli chodzi o pracę, to i tak każdego obchodzi jedynie jak wypadniesz na rozmowie i jak odpowiedz na pytania/zadania i jakimi projektami się pochwalisz.
W informatyce najważniejszy jest samorozwój, nie myśl, że pójdziesz na trochę lepsze studia i coś ci to da.
  • Odpowiedz
@ceem: na 3 roku generalnie studenci mają w piździe wiedzę teoretyczną. Ucz się czegoś konkretnego, szkoda czasu na zmianę studiów zwłaszcza z infy na infe.
  • Odpowiedz
@Murasame: Jasne że ostatecznie trzeba się uczyć samodzielnie, ale chyba było by miło gdyby te studia miały coś wspólnego z kierunkiem a nie opierały się na liczeniu prądów przez cały semestr ( ͡º ͜ʖ͡º). Nie mówię że nie trzeba się rozwijać w różnych kierunkach, ale nie powinno to zajmować połowy czasu na uczelni imo.
  • Odpowiedz
@ceem: miło spędzony wolny czas + inż przed nazwiskiem bo to jest jakieś ułatwienie na rynku. Pracodawca się nie będzie pytał co miałeś z teorii obwodów tylko zapyta co potrafisz praktycznego
  • Odpowiedz
@ceem: Ja miałem elektrotechnikę, którą wiele osób uwaliło, a niektórzy poprawiali ją do końca studiów. W ogóle mi te prądy nie były potrzebne, no ale taki wydział akurat, ktoś nie miał roboty, to wepchali to do siatki, takie życie.
Później już na szczęście same przedmioty kierunkowe, grafika, sieci, programowanie, bazy itd. ale nie powiedziałbym, żeby studia miały mi zapewnić jakaś super wiedzę. W życiu zawodowym na pewno coś tam pomogą, bo
  • Odpowiedz
@ceem: nie idź na #agh , to napompowana uczelnia, na #!$%@? ci wiedza teoretyczna, która się na nic nie przydaje. Tak samo jak reszta ci radzi, więc poardze i ja. Nie zmieniaj uczelni, rób jak najwięcej sam, idź jak najszybciej do roboty. O mówie co to jako osoba, która niestety poszła na #agh, bo się skusiła na nieistniejący, a co więcej, nic nie warty "prestiż".

Studia są po papier, a
  • Odpowiedz