Wpis z mikrobloga

Ludzkość od zarania dziejów robiła czasem rzeczy absurdalne. Ale jeśli mamy wybrać największy masowy kretynizm doprawadzający do wyrzucenia w błoto 717 275 852 dolary to #bitcoin.
Zastanówcie się, ludzkości brakuje mocy obliczniowej żeby eksplorować kosmos, wynajdywać leki, wyszukiwać prawidlowości w informacjach zebranych przez ludzkość i wiele wiele innych... a za 717 milionów dolarów ludzie nakupowali sprzętu i zużyli energii żeby wykreować nową walutę bez pokrycia. żeby "zgadnąć liczby" dające im walutę wirtualną bez pokrycia... TO JEST TRAGEDIA LUDZKOŚCI, serio.
Czujecie to, pierdyliard ton węgla #!$%@? w atmosfere żeby wykreować walutę.
A ludzie np z #libertarianizm narzekają na rząd że drukuje papier z drzew i cenią bitcoin za "wolność od rządu".
#oswiadczenie #swiat

http://www.antyradio.pl/Technologia/Internet/Kopalnie-kryptowalut-zuzywaja-wiecej-energii-niz-cale-panstwa-16124
  • 59
  • Odpowiedz
@blisko_kebab: jakiej wartości skoro ja nie piszę o samym bitkoinie tylko sposobie jego "wykopywania". Zrozum że problemem jest to jak bitcoin jest bezsensownie przyznawany na podstawie zgadywania bloków a nie np odkrywania bozonu higgsa w danych z LHC. Te komputery działają i zamiast zdobywać bitcoina za coś sensownego, to zdobywają za to że żrą prąd i "losują liczby"
  • Odpowiedz
komputery zamiast dostać bitcoina za zanlezienie śladu bozonu higgsa to poprostu soibie bez celu znajdują liczby


@Generau-armii-progresywnej: skąd wiadomo że tylko szukają liczb? Jeśli nadal nie wiadomo jak wygląda wzór na bitcoina to ten program moze robic wszystko od rozsylania spamu przez ataki ddos.
  • Odpowiedz
@Generau-armii-progresywnej: Explain it like I’m Five – Bitcoin Mining Difficulty Level

With the new advanced mining ASICs replacing the older versions, the total hash rate on the Bitcoin network has skyrocketed. In an ideal situation, it would mean that the time required to create a new block drastically reduces too, leading to a proportional increase in the payouts.

In order to prevent such a situation, the difficulty level of the
  • Odpowiedz
@Generau-armii-progresywnej: ale wymyśliłeś już albo znasz takie rozwiązanie, które łączy cechy obliczeń rozproszonych i jednocześnie ma wszystkie cechy bezpiecznej kryptowaluty, masz na myśli jakiś konretny istniejący altcoin, który głupia ludzkość powinna natychmiast zacząć używać, czy tylko tak ogólnie ubolewasz nad losem ludzkości? Obecnie takie rozwiązanie zdaje się, że nie istnieje, więc nie rozumiem tych wpisów. Jak się jakiś pomysł sprawdzi w testach to pewnie będzie używany, może w przyszłości BTC
  • Odpowiedz
@kapibar: Ekspertem nie jestem lecz słyszałem o jakiejś kryptowalucie która zaprzęgnięta jest do wyszukiwania lekarstw.
Co do nagradzania odkryc to rownie dobrze moze byc za ilosc przerobionych danych, za trafienie na jakis symptom ktory typuje informacje do dalszej obróbki itd.
W każdym razie co by to nie było to w porównaniu do wydania przez ziemian 700mln dolarów na wirtualne wydrukowanie jednej kryptowaluty bez pokrycia... aż ściska człowieka.
  • Odpowiedz
@Generau-armii-progresywnej: ilość danych przerobionych ma już większy sens, ale podejrzewam, że żeby zapewnić inne niezbędne cechy takiego POW musiałoby to być nieźle przemyślane, aby zbliżyć się do cech POW, które ma już Bitcoin.

Wciąż uważam, że ten problem jest obecnie z gatunku pomijalnych. Ludzkość trwoni wiele zasobów, czasem sensownie (redundancja, bezpieczeństwo), często bez sensu (szkoda wymieniać). Moc obliczeniowa ma uniwersalne zastosowania i nie ma sensu ograniczać jej zastosowania wyłącznie do
  • Odpowiedz
@Generau-armii-progresywnej:
Co to znaczy zmarnowana energia? Ktoś ma energię i wykorzystuje ja do czego chce. Jeśli uważasz inne wartości za priorytetowe to działaj w tym kierunku. Zarób na dużą moc obliczeniową, a potem wykorzystuj ją sobie do pchnięcia nauki wprzód. Popieram.
Tak samo jak popieram rozwój blokchain. Bitcoin tylko przeciera szlaki na fali popularności. Ale możliwości blokchain są szersze.

W ogóle co to za dywagacje? Trzeba wykreować więcej energii (z
  • Odpowiedz
@sylwester-stallone: Czyli uważasz że 700 milionów dolarów za wydrukowanie pieniądza wirtualnego to dobra "inwestycja"?
Opcja wydrukowanie pieniędzy za 700mln jest równie dobra jak "wydrukowanie pieniedzy i znalezienie leku podczas "drukowania" za 700mln usd?

Ktoś ma energię i wykorzystuje ja do czego chce.

I ją marnuje. Mogę jechać z Krakowa do Warszawy przez białystok? Mogę, nikt mi nie zabroni. Czy zmarnuje paliwa kopalne? Zmarnuje. Dobrowolne decyzje przy kondycji umysłowej ludzi nie
  • Odpowiedz
@Generau-armii-progresywnej: Uważam, że to nie Twoja inwestycja ;) Fajnie, że myślisz i wyciągasz dla siebie wnioski, ale... nic z tym nie robisz, tylko narzekasz jak za przeproszeniem piesek ogrodnika. To są prywatne środki i nic nam do nich. Ani do tego w co ludzie wierzą i w czym działają. Nikt się Ciebie nie czepia, że siedzisz na mirko zamiast kolonizować Marsa, czy budować lepszy zderzacz hadronów. więc nie czepiaj się
  • Odpowiedz
@Generau-armii-progresywnej: Przecież obecny system walutowy i bankowy pochłania o całe rzędy wielkości większe zasoby. Bitcoin i kryptowaluty w ogóle są o wiele efektywniejsze i tańsze w obsłudze, dlatego to jest oszczędność pieniędzy, a nie marnowanie i kryptowaluty będą z czasem zastępować zwykły pieniądz w tej czy innej formie.
  • Odpowiedz
@Generau-armii-progresywnej: Źródłem jest matematyka. Wystarczy spojrzeć jaki procent to koszty transakcyjne, prowizje banków i systemów płatniczych i porównać je z kosztami transakcji dla kryptowalut. Bo te koszty, te miliony dolarów są finansowane tylko z inflacji i prowizji od transakcji. Z niczego innego. A docelowo inflacja będzie 0% na bitcoinie.
  • Odpowiedz