Wpis z mikrobloga

Ludzkość od zarania dziejów robiła czasem rzeczy absurdalne. Ale jeśli mamy wybrać największy masowy kretynizm doprawadzający do wyrzucenia w błoto 717 275 852 dolary to #bitcoin.
Zastanówcie się, ludzkości brakuje mocy obliczniowej żeby eksplorować kosmos, wynajdywać leki, wyszukiwać prawidlowości w informacjach zebranych przez ludzkość i wiele wiele innych... a za 717 milionów dolarów ludzie nakupowali sprzętu i zużyli energii żeby wykreować nową walutę bez pokrycia. żeby "zgadnąć liczby" dające im walutę wirtualną bez pokrycia... TO JEST TRAGEDIA LUDZKOŚCI, serio.
Czujecie to, pierdyliard ton węgla #!$%@? w atmosfere żeby wykreować walutę.
A ludzie np z #libertarianizm narzekają na rząd że drukuje papier z drzew i cenią bitcoin za "wolność od rządu".
#oswiadczenie #swiat

http://www.antyradio.pl/Technologia/Internet/Kopalnie-kryptowalut-zuzywaja-wiecej-energii-niz-cale-panstwa-16124
  • 59
@Generau-armii-progresywnej: Po co siedzisz przy kompie i piszesz jakies bzdury na wykopie. Przecież pieniądze, które marnujesz na właśnie energię (prąd) mógłbyś przeznaczyć na na dzieci w afryce :)

Brawo dzięki Tobie właśnie głoduje jakieś dziecko w afryce.

Podobna logika.

Takie mamy czasy kolego :(

Marnuje się mnóstwo surowców na darmo, ale ty też w tym uczestniczysz ;)
@Smule: Ponieważ robie pożyteczne dla mnie rzeczy przy komputerze, zdobywam wiedz, zaznaje rozrywek. Skierowanie 700 milionów doalrów by wykreować walutę bez pokrycia to "torszkę co innego".
Mój komputer udestępniałem także programowi seti ortaz innym programom badawczym i polecam to wszystkim (instalujesz program i gdy komp nie korzysta momentami z CPU to wlacza się liczenie dla programó naukowych).
https://boinc.berkeley.edu/download.php
https://boinc.berkeley.edu/download.php


@Generau-armii-progresywnej: o berkeley! To tak samo jak ja udostępniam swój komputer dla celów naukowych a pełny węzeł bitcoin działa w tle non-stop. Po to właśnie żeby rządy nigdy więcej nie mogły kreować pieniędzy z powietrza i finansować wojen. Bo widzisz tyle biedy na wszystko brakuje a na wojny zawsze są pieniądze. No ale cóż przemysł zbrojeniowy produkuje broń 24 godziny na dobę, więc trzeba to jakoś wykorzystać bo inaczej co
p.....4 - >https://boinc.berkeley.edu/download.php

@Generau-armii-progresywnej: o ...

źródło: comment_DUbEd9yEpVsoDI01tH2r2hpwRgByXCLI.jpg

Pobierz
@MagicznyHades: Nadal jest to pieniądz fiducjarny, bez pokrycia w dobrach materialnych. Ma wartośc dopóki ludzie wierzą, że ma wartość. Ale nie w tym sęk. Chodzi mi tylko o to że potężne moce obliczeniowe i niesamowite ilości energii są wykorzystywane w "zgadywanie liczb" by nabyć prawo do nowej waluty.
Ludzie już zaczynają myśleć i kopanie waluty sprzęgli z badaniami naukowymi. Ale sam bitcoin to potężne nakłady w kreację pieniądza bez pokrycia. Wydaliśmy
Bitcoin to nie jest kreowanie pieniędzy z powietrza? A z czego?


@Generau-armii-progresywnej: z energii, elektrycznej a także innej energii np. energii moich mięśni kiedy pracuję, żeby potem kupić bitcoina. I stąd bierze się wartość bitcoina. Nikt mi go nie da za darmo muszę wykonać pracę aby go zdobyć tak samo jak kopalni nikt nie da za darmo bitcoina bo muszą najpierw zużyć energię elektryczną aby go wykopać. Dlatego algorytm bitcoina nazywa
Zastanówcie się, ludzkości brakuje mocy obliczniowej żeby eksplorować kosmos, wynajdywać leki, wyszukiwać prawidlowości w informacjach zebranych przez ludzkość i wiele wiele innych


@Generau-armii-progresywnej: Gdzie i komu brakuje mocy obliczeniowej do takich rzeczy? Do wysłania pierwszej misji na księżyc potrzebne były kilkunastokrotnie słabsze komputery niż teraz ma przeciętny telefon. Właśnie takie "bezsensowne" korzystanie z technologii wpływa na jej rozwój.
@TulipanowyPostumentMelodii:

Gdzie i komu brakuje mocy obliczeniowej do takich rzeczy?

No chciażby SETI nie ma możliwości przeanalizowania wszystkich informacji zbieranych na bierząco z kosmosu.
Wielki zderzacz hadronów. Nie ma szans by wszystko przeanalizować. Trzeba by było zawołąć fachowca ale zdecydowana wiekszosc wyników trzeba wyrzucic i wytypować tylko te które mają większą szanse na znalezienie czegoś ciekawego. A komputery zamiast dostać bitcoina za zanlezienie śladu bozonu higgsa to poprostu soibie bez celu
@Zawsze_Jest_Pora:
Po pierwsze nie argumentuje się "a bo gdzie indziej jest marnotawstwo" bo to nie usprawiedliwia niczego.

dobrowolnie robią i widzą w tym cel

Rozumiesz że ten cel mógł być zaprojektowany że bitcoina dostaje np komputer ktory znalazl w danych z LHC ślad bozonu higgsa? Nie mamy mocy obliczneiowej by sprawdzac dane ze zderzacza hadronów a ludzie poświęcają energię by zgadywać bezsensownie liczby. Że wówczas "Znalezienie" wirtualnej waluty było by sprzężone
@Generau-armii-progresywnej pomylił Ci się chyba autor komentarza, albo nie przeczytałeś że zrozumieniem. Nie wskazuje, że gdzieś indziej jest większe marnotrawstwo, tylko piszę o tym, że istnienie kryptowalut ma dla kogoś wartość jaką jest bezpieczeństwo i anonimowość w przeciwieństwie do prawdziwie bezproduktywnej roboty która jest przepisywanie papierów i wciskanie ich do szafy na kilkadziesiąt lat, jak to wygląda w urzędach. No pomijając biurwy które z tego żyją. Jest tylko jeden problem co do
@Zawsze_Jest_Pora:

Nie wskazuje, że gdzieś indziej jest większe marnotrawstwo

Nie pomylilo mi się, napisałeś do mnie:

gigantyczne marnotrawstwo to etatyzm i biurokracja, globalnie pochlaniajace niebotycznie większe sumy.

JAsno napisales ze tam jest większe, tak jakby to miało rozgrzeszyć kopalnie bitcoina.

ma dla kogoś wartość jaką jest bezpieczeństwo i anonimowość

Ja tego nie neguję. Pisze jasno, że chodzi o sposób zdobycia tego pieniądza. Komputery zgadują liczbę żeby go dostać zamiast odkrywać naukowe
Rozumiesz że ten cel mógł być zaprojektowany że bitcoina dostaje np komputer ktory znalazl w danych z LHC ślad bozonu higgsa?


@Generau-armii-progresywnej: Przecież można wziąć kod btc czy innej krypto przerobić tak jak mówisz i wpuścić na rynek. Ktoś na pewno tak zrobi jeśli będzie widział w tym jakiś sens może już są jakieś krypto co wyliczają coś konkretnego. Wtedy okaże się jak przyjmie to rynek.
@wrongbit: Zgadza się, są już kryptowaluty które kieruja moc na odkrycia. Ale 700 milionów dolarów na wykopanie bitcoina już poszło w błoto. Część mozna odzyskać jeśli maszyny zakupione do kopania bitcoina przekieruje się na waluty ktore są lepiej pomyślane. Ale juz za pozno, bo bitcoin zostal zaakceptowany w bardzo wielu miejscach i jest drogi i ludzie z niego nie zrezygnują na rzecz "mądrzejszych" kryptowalut.