Wpis z mikrobloga

#dieta #redukcja #silownia #mirkokoksy

Pisałem ostatnio, ale chciałem zebrać wiedzę w całość.

Mam 182cm wzrostu
W styczniu ważyłem 115Kg, w marcu 111kg, w połowie czerwca 108,5Kg.
Do połowy czerwca ćwiczyłem jak miałem czas. bywały ciągi tydzień-dwa bez ćwiczeń, Dietę średnio trzymałem.

Od połowy czerwca mam dietę 2000kcl. Ćwiczę 3-4x w tyg.
Pod koniec czerwca 105.9Kg

Przykładowe jedzenie - przez cały dzień (oprócz tego wypijam 3L wody + duuużą czarną gorzką herbatę (kubek 700ml):

1. Kefir 400gr + 200gr truskawek
2. Ser + Warzywo np serek wiejski (200gr) + duży pomidor (pewnie też ze 200gr)
3. "Fit przekąska" np kasza jaglana z masłem orzechowym i owocami, jakiś baton białkowy domowej roboty (200-250kcl) Zazwyczaj składem jest odżywka białkowa.
4. Obiad do 200gr mięsa głownie drób (zazwyczaj pieczone, ew grilowane) + 50gr ryżu/kaszy + ok 200gr warzyw (np warzywa na patelnie)
5. Odżywka białkowa (w dni treningowe, lub jak brakuje biała w danym dniu) zazwyczaj jest to białko olimp - ok 120kcl (z wodą)
6. Ser (opakowanie)+ warzywa (200gr), chuda szynka/kiełbasa (30-50gr) (znalazłem taką fajną w biedrze - ok 200kcl w 100gr,)

Wszystko łącznie zamyka się w 1950-2050 kcl staram się mieć 200gr białka (czasem jest mniej) :(

Trening
rozgrzewka - rower )cel manualny) 150kcl ~12min
trening FBW- około 12 maszyn obciążanie zbliżone do maksymalnych (tak aby zrobić wszystkie serie), 3x12powrórzeń, zajmuje mi to w zależności od dostępności maszyn ok 60-75min
rower na na koniec (cel manualny 450kcl) - ok 35min

wody wypijam przez trening 1,5L

Powoli cześć maszyn zastępuje wolnymi ciężarami.

Chwilowo chciałem sobie dać spokój z chemicznymi spalaczami tłuszczu.

Co można zmienić / poprawić aby redukcja lepiej szła?
  • 34
  • Odpowiedz
@Szaryy: Taki jest plan, w sobotę tak robiłem, było ok

@florekflorek: Trening ogólnorozwojowy - nie pamiętam nazw maszyn (ściąga jest w domu)
Trener rozpisał mi trening. Na pewno jest tak, że ćwiczę wszystkie główne partie ciała)
  • Odpowiedz
@modzelem: pomijając absurd związany z "fbw" to zauważ, że na treningu spalasz łącznie około tysiąca kcal, jak nie lepiej. Jak Twój 100 kg organizm ma pociągnąć na pozostałym tysiącu? Za dużo obciąłeś. Zwiększ kalorykę i bądź cierpliwy, przecież leci. Co do treningu to "trenera" możesz odstawić. Dużo więcej zyskasz jak sam się czegoś dowiesz. Zapraszam do lektury: http://www.fiteligent.pl/fitstart/ , https://www.wykop.pl/wpis/14828267/siema-sportowe-swiry-jako-ze-wyjadaczom-z-tagu-nie/
  • Odpowiedz
@modzelem: mało, ja ważę obecnie 76 i na redukcji miałem 2100. Policz jaki tam masz rozkład tłuszczy i węgli. Na diecie osób starszych (zakładam, że teść jest od Ciebie sporo starszy :d) się nie znam ale 1500 brzmi dramatycznie, chyba że mówimy o lasce ważącej 55 kg.
  • Odpowiedz
@modzelem: Polecam jak poprzednicy zainteresować się treningiem FBW przy użyciu wolnych ciężarów, sztangi. Przysiady, martwy ciąg, wyciskanie na ławce, wyciskanie stojąc, wiosłowanie.
Zamiast kardio wolę już zrobić przysiady na niższym ciężarze, wysokich powtórzeniach i krótkiej przerwie. Żadne aeroby mnie tak nie męczą jak to.
Osobiście na redukcji unikam owoców jak ognia i niestety sam muszę redukować na dużo niższych kaloriach niż bym chciał i byłoby dla mnie przyjemne.
  • Odpowiedz
@modzelem: Powiem ci, że tak niskimi kaloriami to sobie metabolizm rozwalisz. Ja (58 kg, 168cm) ćwicząc 3x w tygodniu + 1 trening pole dance jem tyle co ty... Więc polecam zwiększenie kalorii i potem stopniowo zmniejszyć.
  • Odpowiedz
@modzelem też czasem tak mam, że zjem coś np danie z ryżem i jestem pełny długi czas, ale mimo to jeść trzeba, nawet jeśli nie czujesz głodu. W takim razie na kolację daj coś z kaszą lub ryżem jeśli lubisz do pełna
  • Odpowiedz